Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.”
Eleanor Roosevelt


Dnia 24 czerwca 2021r., o godz. 9.00, uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej i kl. III Szkoły Branżowej 1 Stopnia, wraz z wychowawcami: p. Renatą Czerwińską (kl. VIII a), p. Martą Puziarską (kl. VIII b) i p. Dominiką Walentynowicz (kl. III BS), po raz ostatni przekroczyli próg szkoły Zespołu Szkół w Resku. Swoją obecnością zaszczycili rodzice, dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni goście – burmistrz Reska p. Arkadiusz Czerwiński, oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Katarzyna Pesta-Kędzierska.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, oraz przekazaniem sztandaru następcom. Chorążowie Oskar Strojny i Szymon Wasilewski i asysta: Weronika Pniewska, Magdalena Ostrowska, Natalia Maćkowiak, Klaudia Gucwa oddali sztandar i szarfy przedstawicielom kl. VII z najwyższymi wynikami w nauce – chorążym w składzie: Witold Ilgiewicz-Fernandez i Szymon Najderek, oraz asyście: Julii Jaworskiej, Lenie Szawarskiej, Hannie Hago i Julii Grabowskiej.
Głos zabrał dyrektor szkoły, p. Dariusz Siemasz – wspomniał trudny, a zarazem wyjątkowy czas nauki zdalnej, pogratulował uczniom ukończenia szkoły (wszyscy uzyskali promocję), życzył powodzenia w dalszym etapie kształcenia.

Następnie głos zabrał burmistrz Reska, który uhonorował specjalną nagrodą dwoje uczniów: finalistkę konkursu języka niemieckiego – Sandrę Czapulak i Wojciecha Trzeszczyńskiego – za wzorową realizację praktycznej nauki zawodu.

Pan dyrektor pogratulował i wręczył nagrody absolwentom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem i wzorowym zachowaniem. W Szkole Podstawowej są to:
Natalia Maćkowiak kl. VIII b (śr. 5,29), Weronika Pniewska kl. VIII b (śr. 5,14), Klaudia Gucwa kl. VIII a (śr. 5,00) i Maria Nerka śr. 4,79. Trzy uczennice wpisały się do Złotej Księgi Absolwentów. Uzyskały świadectwo z wyróżnieniem i średnią ocen z wszystkich przedmiotów 4,80 i wyższą, oraz wzorowe zachowanie. Dostały również stypendium za bardzo wysokie wyniki w nauce, w drugim semestrze roku szk. 2020/2021.

W Branżowej Szkole I stopnia najlepsi okazali się Kacper Cichewicz śr. 4,91 i Monika Szymańska śr. 4,67. Kacper także – podobnie jak koleżanki z kl. VIII – otrzymał stypendium.
Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół w Resku za wzorową realizację praktycznej nauki zawodu i bardzo dobrą postawę otrzymał Cyprian Kurzyk.

W kl. VIII mieliśmy również dobrych sportowców, którzy zajęli I mce w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej, z awansem na zawody wojewódzkie. Pan dyrektor wręczył nagrody uhonorowanym stypendystom - w dziedzinie sportu: Martynie Jaworskiej, Weronice Rejniak, Magdalenie Ostrowskiej, Inez Podkowycz, Pauli Imianowskiej, Marii Nerce, Bartosz Gąsiorkowi, Adamowi Nowickiemu.
Nie zabrakło także 100-procentowej frekwencji – nagrodę za wzorowe realizowanie obowiązku szkolnego przyznano Natalii Maćkowiak z kl. VIII b.

Serdeczne podziękowania skierowano do rodziców tych uczniów, którzy najbardziej zaangażowali się w życie szkoły: państwu Justynie i Andrzejowi Gucwom, paniom Marcie Olbrich i Agnieszce Stanek.
Przedstawicielka Rady Rodziców – p. Katarzyna Pesta-Kędzierska osobiście złożyła życzenia absolwentom – w kolejnym etapie edukacji. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego obdarowali starszych kolegów i koleżanki symbolicznymi upominkami. Na tym zakończono część oficjalną.

Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Elżbieta Kuc, Roman Gojlik i Beata Madej (sztandar).
„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.” Słowami zachęty do zdobywania wiedzy i doświadczenia żegnamy naszych absolwentów – radości i optymizmu na przyszłość!

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl, tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x