Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Od 1 lipca br. trwa nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. 

Uczniowie dopiero co pożegnali rok szkolny, odebrali świadectwa i cieszą się długo wyczekiwanymi wakacjami. Rodzice powoli zaczynają jednak myśleć o wrześniu i związanymi z nim wydatkami. Nowy plecak, piórnik, strój na zajęcia wychowania fizycznego, buty sportowe – to spore obciążenie dla domowego budżetu.

Dla kogo świadczenie „Dobry start”?

„Dobry start” to 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono już 4,1 mld zł, ok. 1,4 mld zł rocznie.

Wnioski wyłącznie online

W tym roku wnioski można składać wyłącznie online. W tym celu można skorzystać z bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS

Załóż profil zaufany i potwierdź w CUS Resko

Profil zaufany (PZ) umożliwia załatwianie spraw urzędowych online i możesz go uzyskać bez wychodzenia z domu. Wniosek o profil zaufany możesz złożyć online, a następnie potwierdzić go osobiście w wybranym punkcie potwierdzającym. Takim punktem jest np. Centrum Usług Społecznych w Resku, od czerwca br. ta placówka może potwierdzać profile zaufane. Cała operacja przebiega bardzo sprawnie i trwa około 7 minut. 

- Chętnie pomagamy w całej procedurze potwierdzenia profilu, lub złożenia wniosku o dane świadczenie. Należy jednak pamiętać, aby wcześniej już mieć założoną pocztę e-mail i przeprowadzoną rejestrację profilu zaufanego na stronie pz.gov.pl. Wtedy cała procedura potwierdzenia profilu, przebiega bardzo sprawnie - powiedziała Elżbieta Lipkowicz, koordynator indywidualnych planów usług społecznych w CUS Resko.

W przypadku dodatkowych pytań w sprawie świadczeń oraz profilu zaufanego, można się kontaktować telefonicznie (w godzinach otwarcia CUS) z panią Elżbietą Lipkowicz pod numerem: 537 836 506.

Dodatkowo informacji o profilu zaufanym udzielają:

  • Małgorzata Kowalczyk-Kała, tel. 537 835 851,
  • Joanna Wójcik, tel. 537 813 308.

Dodatkowe informacje na stronie Centrum Usług Społecznych w Resku: 

https://www.cus.resko.pl/

Założenie PZ (profil zaufany) jest krokiem, który w sposób zdecydowany ułatwi nam załatwienie wielu spraw urzędowych. 

Resko24.pl/Centrum Usług Społecznych w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x