Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Od 1 lipca br. trwa nabór wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. 

Uczniowie dopiero co pożegnali rok szkolny, odebrali świadectwa i cieszą się długo wyczekiwanymi wakacjami. Rodzice powoli zaczynają jednak myśleć o wrześniu i związanymi z nim wydatkami. Nowy plecak, piórnik, strój na zajęcia wychowania fizycznego, buty sportowe – to spore obciążenie dla domowego budżetu.

Dla kogo świadczenie „Dobry start”?

„Dobry start” to 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 roku życia. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono już 4,1 mld zł, ok. 1,4 mld zł rocznie.

Wnioski wyłącznie online

W tym roku wnioski można składać wyłącznie online. W tym celu można skorzystać z bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS

Załóż profil zaufany i potwierdź w CUS Resko

Profil zaufany (PZ) umożliwia załatwianie spraw urzędowych online i możesz go uzyskać bez wychodzenia z domu. Wniosek o profil zaufany możesz złożyć online, a następnie potwierdzić go osobiście w wybranym punkcie potwierdzającym. Takim punktem jest np. Centrum Usług Społecznych w Resku, od czerwca br. ta placówka może potwierdzać profile zaufane. Cała operacja przebiega bardzo sprawnie i trwa około 7 minut. 

- Chętnie pomagamy w całej procedurze potwierdzenia profilu, lub złożenia wniosku o dane świadczenie. Należy jednak pamiętać, aby wcześniej już mieć założoną pocztę e-mail i przeprowadzoną rejestrację profilu zaufanego na stronie pz.gov.pl. Wtedy cała procedura potwierdzenia profilu, przebiega bardzo sprawnie - powiedziała Elżbieta Lipkowicz, koordynator indywidualnych planów usług społecznych w CUS Resko.

W przypadku dodatkowych pytań w sprawie świadczeń oraz profilu zaufanego, można się kontaktować telefonicznie (w godzinach otwarcia CUS) z panią Elżbietą Lipkowicz pod numerem: 537 836 506.

Dodatkowo informacji o profilu zaufanym udzielają:

  • Małgorzata Kowalczyk-Kała, tel. 537 835 851,
  • Joanna Wójcik, tel. 537 813 308.

Dodatkowe informacje na stronie Centrum Usług Społecznych w Resku: 

https://www.cus.resko.pl/

Założenie PZ (profil zaufany) jest krokiem, który w sposób zdecydowany ułatwi nam załatwienie wielu spraw urzędowych. 

Resko24.pl/Centrum Usług Społecznych w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x