Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kolejna relacja z rowerowej wyprawy do Stambułu w Turcji. Maciej Ciebiera rozmawiał z nami wprost spod rumuńskiego parlamentu w Bukareszcie. Jego wyprawa stanęła pod wielkim znakiem zapytania, rower daje coraz wyraźniejsze oznaki zmęczenia.

Pękające szprychy, zużycie ogumienia to tylko przedsmak niepowodzeń. W rowerze wysiadły przerzutki, do tego pojawiły się rodzinne, bardzo przykre okoliczności towarzyszące tej wyprawie. W czasie naszej rozmowy Maciek opowiedział o swoich przygodach w czasie wyprawy. Tylko w Rumunii rower pożarł siedem dętek, do tego pękł hak przerzutki. Nasz podróżnik z uszkodzoną przerzutką pokonał 80 kilometrów, napisał do producenta i czekał na części. Maciek z powodów rodzinnych musiał pilnie powrócić do Polski, mocno nadszarpnął budżet. Wszystkie te czynniki spowodowały, że podróż mogła zostać przerwana.

Dziś już wiemy, że jest inaczej, wyprawa nadal trwa. W naszej rozmowie usłyszeliśmy o spostrzeżeniach z Rumunii, o historii tego kraju, o przemianach po ustąpieniu reżimu Nicolae Ceaușescu. Niestety w Rumunii infrastruktura rowerowa praktycznie nie istnieje, a turystyka rowerowa to rzadkość. Pomimo wszystko, podróżnik z Reska optymistycznie spogląda na ten kraj i jest przekonany, że i tak doskonale sobie radzą wprowadzając reformy wspierane przez Unię Europejską.  Sam myśli o inwestycjach w Rumunii, a miejscowa ludność urzekła go swoją otwartością.

Dziś już wiemy, że Maciek nie przerwał swoje podróży i tak naprawdę finiszuje w drodze do Stambułu. W tym wszystkim wspierają go bliscy, ale również Czytelnicy portalu Resko24.pl. Po kolejnych emisjach naszych relacji, odzywają się osoby które zapamiętały Maćka chociażby ze "szkolnej ławki" w Resku.


Maciej Ciebiera wyjechał rowerem z Reska 1 czerwca br., a swoją podróż planuje zakończyć w Stambule (Turcja) z końcem sierpnia. Podróżowanie łączy z pracą, może ją wykonywać zdalnie z różnych miejsc w Europie. Portal Resko24.pl patronuje medialnie tej podróży, zamieszczając cyklicznie relacje z rowerowej wyprawy Maćka. Pierwszy wywiad dostępny tutaj: https://resko24.pl/aktualnosci/3472-rowerem-do-stambulu-wyruszyl-z-reska-posluchaj-wywiadu.html


Zapraszamy do wysluchania kolejnej relacji, tym razem z Bukaresztu!

Jeszcze kilka zdjeć z Budapesztu:

Fotorelacja z Rumunii:

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x