Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Jak zapewne większość mieszkańców Reska wie, ruch samochodowy na płycie rynku miejskiego odbywa się dość swobodnie. Teoretycznie przy wjeździe ustawiono zakaz wjazdu, który obowiązuje po zakończeniu pracy Urzędu Miejskiego, ale raczej nikt tego zakazu nie respektuje.

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka która argumentuje, że organizacja ruchu na rynku miejskim, powoduje duże zagrożenie dla osób tam przebywających. Rynek w Resku jest centralnym miejscem w mieście i każdy tutaj chętnie przechodzi, czy spaceruje. Na płycie rynku bawią się dzieci, biegają, jeżdżą na wrotkach, rolkach i rowerach. Zagrożenie jest duże, bo samochody często objeżdżają gmach ratusza w obu kierunkach i ciężko jest przewidzieć z której strony nagle nadjedzie pojazd. Kilka lat temu, właśnie na rynku doszło do potrącenia 82- letniej pieszej: https://www.resko24.pl/aktualnosci/1141-potracenie-kolo-urzedu-gminy.html

Czytelniczka zwróciła się do Urzędu Miejskiego w Resku, aby poprawić stan bezpieczeństwa w tym newralgicznym punkcie miasta.

- Uwagi zostały skierowane pod rozwagę radnych, ale nie podjęto żadnych decyzji w tej sprawie. Jedyny pomysł jaki ma zostać wdrożony, to uniemożliwienie swobodnego przejazdu wokół budynku Urzędu Miejskiego. Sytuacja może się jeszcze zmienić, jeżeli dojdzie do przeniesienia Urzędu Miejskiego do siedziby Szkoły Podstawowej przy ul. Wojska Polskiego - powiedział Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska.

Część osób na stałe parkuje na rynku, inni przyjeżdżają do pracy, a jeszcze inni podjeżdżają pod bankomat. Może jednak warto dokładniej przyjrzeć się sprawie, aby uniknąć niepotrzebnego wypadku. Jednocześnie jesteśmy bardzo ciekawi, jakie zdanie w tym temacie, mają nasi Czytelnicy.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Franio
0 # Franio 2021-08-12 17:50
Wprowadzić opłaty za wjazd na teren Rynku i problem sam rozwiąże się. Proszę też zauważyć samochód z Maliny, który parkuje na ulicy w niebezpiecznym miejscu (wcześniej jest znak z zakazem parkowania), a obok są wolne miejsca parkingowe.
Zgłoś administratorowi
Bob
+9 # Bob 2021-08-12 20:07
Ludzie ogarnijcie sie, Resko to nie Poznań czy Szczecin, jakie niebiezpoeczenstwo, kilka samochodów na krzyż. Trzeba bardziej pilnować dzieci a nie puszczać je w samopas, płyta rynku to nie park, czy plac zabaw. Dla dorolych co mają problem z ruchem wokół rynku, może od czasu do czasu spójrzcie w prawo czy lewo zanim przejdziecie przez ulicę.
Opłaty? To już byłaby przesada. Zainwestujcie lepiej w jakieś drzewa na tym rynku a nie powycinali i zrobili betonowsko.
Pozdrawiam
Zgłoś administratorowi
Franio
-3 # Franio 2021-08-12 23:51
Do Bob. Nie wiem jak Ty, ale ja na tym placu widzę różne wystawy, które mają zachęcać ludzi do przychodzenia na Rynek. Oczywiście problemem jest wszechobecna betonoza i samochodoza. Gdyby inaczej to zaprojektowano wraz z drzewami to nie byłoby problemu, a tak niestety nie jest i nie da się tam już ich posadzić. Rynek to nie jedyne miejsce w Resku opanowane przez samochody. Dużo chodników jest zajętych przez auta, a najgorsze jest to, że obok są często puste parkingi (np. przy przychodni nad Regą). Zauważ, że jest mnóstwo samochodów na płycie Rynku, a dookoła jest dużo pustych miejsc parkingowych.
Jeżeli chodzi o opłaty to w wielu miejscach powstają płatne parkingi (przy szpitalach, supermarketach). Przyjeżdżasz załatwić sprawę do UM to dostajesz godzinny darmowy bilet, chcesz jak hrabia podjechać sobie pod bankomat to płać.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x