Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Drzewa na drogach Resko 05Niestety sprawdziły się wcześniej rozesłane "Alerty RCB". Od wczoraj, zachodniopomorscy strażacy odnotowali blisko tysiąc interwencji związanych z silnym wiatrem.

Strażacy wyjeżdżali przede wszystkim do połamanych gałęzi i powalonych drzew. Zalegające drzewa na drodze oraz zwisające konary drzew, powodowały duże zagrożenie i utrudnienia komunikacyjne. Druhowie z OSP Resko interweniowali m.in. na drogach Resko - Starogard, Starogard - Przemysław, Starogard - Krosino, Resko - Sosnowo, Iglice - Orzeszkowo.

Na ul. Polnej w Resku, drzewo zawiesiło się na linii energetycznej. Właśnie z tego powodu, złamał się jeden ze słupów i spadł na schody prowadzące do bloku mieszkalnego. Szczęśliwie nikt w tym czasie tam nie przechodził. 

Złamany słup energetyczny przy ul. Polnej w Resku

fot. Wiktoria Bartnicka

Pozostałe interwencje na terenie gminy Resko

IMGW prognozuje silny wiatr również w piątek. Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla trzynastu powiatów woj. zachodniopomorskiego: choszczeńskiego, drawskiego, goleniowskiego, gryfińskiego, łobeskiego, myśliborskiego, polickiego, pyrzyckiego, stargardzkiego, szczecineckiego, świdwińskiego i wałeckiego, a także dla Szczecina - porywy wiatru mogą tam osiągać prędkość 90 km/h. Dla powiatu białogardzkiego wydano ostrzeżenie drugiego stopnia - wiatr może wiać w porywach do 110 km/h.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x