Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Maciek w Hiszpanii 19Maciej Ciebiera już zdążył się wpisać w historię naszego portalu, ale to nie koniec. Po niedawno zakończonej wyprawie do Stambułu w Turcji, tym razem Maciej wybrał się w rowerową podróż z Madrytu do Lizbony.

Oczywiście udało nam się porozmawiać z naszym podróżnikiem, Maciej zatrzymał się w Cáceres w Hiszpanii. Maciej ma do przejechania około 1100 km, a jego docelowe miejsce rowerowej wyprawy to Lizbona w Portugalii. Swój rower przetransportował liniami lotniczymi do Madrytu, dalej już podróżował na rowerze. Pierwsze wrażenia z podróży były bardzo optymistyczne, nasz lokalny podróżnik natrafił na przyjazne ścieżki rowerowe zbudowane na nasypach dawnych linii kolejowych. Dzięki temu, nawet tereny górskie nie były wielkim problemem w rowerowej podróży.

Maciej po niedawno zakończonej wyprawie rowerowej do Stambułu w Turcji, nabrał doświadczenia. Dokonał pewnych modyfikacji w swoim rowerze, teren w którym się obecnie porusza jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla cyklistów. Jak usłyszeliśmy w naszej rozmowie, Hiszpania jest krajem w którym rowerzyści mają nieograniczone możliwości. Nasz lokalny podróżnik codziennie pokonuje około 150 km, w międzyczasie narzeka na obniżenie kondycji w porównaniu z rowerową wyprawą do Turcji.

Jednak to tylko może dodawać pewnego rodzaju kolorytu do tej podróży, Maciej zmierza do Lizbony, w ten sposób chce połączyć wschód z zachodem. W czasie wielkanocnym planuje już kolejną wyprawę, która będzie dopełnieniem jego planu. Wyprawa z Reska do Paryża byłaby kluczowym elementem tego rowerowego projektu. Warto zaznaczyć, że w tych globalnych wyprawach ciągle pojawia się nasze Resko.

Jako portal z uwagą obserwujemy te wyprawy, jednocześnie też możemy podzielić się z naszymi Czytelnikami ciekawymi relacjami z podróży Maćka.

Relacja z podróży Maćka:

Fotorelacja z Hiszpanii, fot. Maciej Ciebiera:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x