Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Mistrzostwa Karate 01W dniach 19-20 listopada 2021 roku w Tauron Arena w Krakowie po raz pierwszy w historii w Polsce jak i w Europie odbędą się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin KWF.

Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Małopolski Okręgowy Związek Karate, który w tym zakresie działa w porozumieniu z Polskim Związkiem Karate (PZK) oraz Światową Federacją Kyokushin (KWF).

Do udziału w imprezie zgłosiło się 690 zawodniczek i zawodników z ponad 33 krajów – z Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej którzy będą rywalizować jednocześnie na 7 matach.

Reprezentantem naszego Klubu Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko oraz Reprezentantem Polski 🇵🇱 jest Sempai Szymon Dusza.
Jest to pierwszy start Szymona w tak prestiżowej imprezie. Warto wspomnieć iż nasz zawodnik po długo leczonej kontuzji wraca do rywalizacji na macie, dlatego jest to dla nas dodatkowy powód do dumy. Na co dzień trenerem i szkoleniowcem zawodnika jest Sensei Cezary Banasiak 3 Dan.
Podczas MŚ sekundantem oraz trenerem zawodnika jest sempai Dariusz Dusza a sędzią sensei Monika Dylewska 2 Dan.

W MŚ rywalizacja odbywać się będzie w różnych kategoriach wiekowych (młodzicy – 12-13 lat, juniorzy młodsi – 14-15 lat, juniorzy – 16-17 lat, młodzieżowcy – 18-21 lat, seniorzy – powyżej 21 lat, oldboje – powyżej 35 lat) i wagowych.
Łącznie rozdanych zostanie 46 kompletów medali.

Trzymajmy kciuki za zawodnika oraz całą Reprezentację Polski.

OSU!!!!

Resko24.pl, Karatete Kyokushin Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x