Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W październiku br. informowaliśmy o pomyśle nadania nazwy dla jedynego ronda w Resku. W tamtym czasie, Komitet inicjatywy uchwałodawczej zaproponował nazwę: "Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Zaraz po naszej publikacji, do Rady Miejskiej w Resku wpłynął kolejny wniosek o nadanie nazwy: "Rondo Sybiraków".

Dnia 8 października do Urzędu Miejskiego w Resku, wpłynęło pismo potwierdzające utworzenie Komitetu inicjatywy uchwałodawczej uchwały w sprawie nadania nazwy "Rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" skrzyżowaniu typu rondo położonemu w mieście Resko. Więcej w artykule: https://www.resko24.pl/aktualnosci/3621-resko-czy-bedziemy-mieli-rondo-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy.html.

Drugi wniosek do Rady Miejskiej w Resku skierował pan Kazimierz Rynkiewicz, który śledzi losy rodzin sybirackich, również tych które zamieszkiwały lub nadal mieszkają na terenie gminy Resko. W swoim profilu społecznościowym pan Kazimierz zamieścił obszerne uzasadnienie: 

WNIOSEK (w formie listu otwartego) DO RADY MIEJSKIEJ W RESKU ws. nadania nazwy rondu przy cmentarzu w Resku.

"Dopiero teraz, przy okazji poszukiwania krewnych Sybiraków, z rodziny Kowalewskich, spoczywających na cmentarzu w Resku, dowiedziałem się o zamiarze nadania nazwy rondu znajdującemu się przy cmentarzu.

W związku z tym składam na ręce radnych Rady Miejskiej w Resku wniosek o nadanie temu rondu nazwy: "SYBIRAKÓW" i proszę o łaskawe rozpatrzenie i przyjęcie tej propozycji.
Jedynym motywem, jaki za tym stoi, jest chęć uhonorowania i upamiętnienia zmarłych i żyjących mieszkańców gminy Resko, którzy przeżyli deportacje z Kresów Wschodnich II RP w głąb Związku Sowieckiego, w latach 1939-1952, i którzy po wojnie przyjechali i osiedlili się w Resku i okolicznych wioskach, będąc pionierami tych nowych ziem; zagospodarowując je, budując i tworząc lokalną społeczność. Tu żyją ich dzieci, wnuki i prawnuki, i będą żyć następne pokolenia, którzy powinni pamiętać, jak i cała społeczność, o losach pierwszego pokolenia zasiedlającego te ziemie (...)"

Więcej: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1638937949778506&id=100009869508759.

Temat nadania nazwy ronda w Resku, zostanie poddany dyskusji na najbliżej sesji Rady Miejskiej w Resku, która odbędzie się 26 listopada o godz. 16. 

Posiedzenia Rady Miejskiej w Resku, można śledzić on-line w naszym portalu: https://resko24.pl/informator/rada-miejska-w-resku/2449-posiedzenia-rady-miejskiej-w-resku.html.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x