Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Komorowo blotna droga 02Całkiem niedawno informowaliśmy, że na drodze w okolicy Komorowa, na drodze zalegały duże ilości błota. Jak sygnalizował Czytelnik, zanieczyszczenie drogi spowodował sprzęt rolniczy. Teraz sytuacja jest jeszcze gorsza.

Na drodze w Komorowie jest po prostu strach jechać samochodem, a co dopiero iść na pieszo! Pracownicy rolni nanieśli ciągnikami potężne ilości błota.

Jak próbowałem zwrócić uwagę jednemu z nich, to zaczął mnie wyzywać i mi groził. Tam nie da się normalnie przejechać - sygnalizuje Czytelnik i wysyła zdjęcia.

Jak już wcześniej informowaliśmy, zanieczyszczenie drogi jest kwalifikowane jako wykroczenie określone w art. 91 Kodeksu Wykroczeń.

Za takie wykroczenie, poza obowiązkiem oczyszczenia drogi, grozi kara grzywny do 1500 zł. Druga sankcja karna o nieco mniejszej wadze - mandat karny do 200 złotych - grozi za zaśmiecanie lub zanieczyszczanie drogi publicznej na podstawie art.45 ust.1 pkt 9 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Należy też pamiętać o kwestiach związanych z ewentualną odpowiedzialnością karną i cywilno-prawną za spowodowanie wypadku lub kolizji drogowej na skutek udowodnionego wpływu zanieczyszczenia drogi, np. z powodu poślizgu na warstwie błota naniesionego z pól na kołach ciągników.

Wszczęcie postępowania z ww. tytułów może nastąpić z urzędu, np. stwierdza to przejeżdżający patrol policji lub na wniosek zarządcy drogi.

Resko24.pl, fot. Czytelnik

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x