Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Cieszymy się z każdej nowej inwestycji, nasze miasteczko zmienia się i pięknieje - to jest pewne! Niestety, otrzymujemy coraz więcej sygnałów, że oddane wcześniej inwestycje szybko niszczeją i stają się marną wizytówką Reska.

Jak sygnalizują nasi Czytelnicy, większość inwestycji które powstały w Resku na przełomie ostatnich lat, są już w opłakanym stanie. Niektórzy piszą wprost, że wygląda to tak jakby po oddaniu danego obiektu, po prostu nikt się już nimi nie interesował. Szkoda, bo większość tych inwestycji pochłonęła potężne, publiczne środki finansowe.

Oczywiście w bardzo dużym stopniu, przyczynia się do tego powszechna dewastacja tych obiektów, często w oku kamer monitoringu miejskiego - o czym już niejednokrotnie wspominaliśmy na łamach naszego portalu. Sporo mieszkańców ma dużą wątpliwość, czy monitoring miejski w ogóle działa, skoro ciągle widzimy kolejne akty wandalizmu. 

Tematem dyżurnym są place zabaw, które w ostatnich latach licznie powstawały w wielu punktach naszego miasta i mają służyć dzieciom. Wiele zostało już poważnie zdewastowanych, ale część z nich jest po prostu brudna i wymaga bieżącej konserwacji oraz drobnych napraw. 

Kolejne sygnały dotyczą naszej miejskiej zieleni, o którą zawsze warto dbać. Jak powszechnie wiadomo, w ostatnich latach w wielu miastach w Polsce tereny zielone "zabetonowano". Stąd, jeżeli już tę zieleń jeszcze mamy, to warto o nią zadbać. Co prawda w centralnych punktach Reska, pojawiło się sporo pięknych kwiatowych klombów, ale są też miejsca zupełnie zapomniane. Zieleń pozostawiona sama sobie całkowicie zniszczeje, albo będzie stwarzała zagrożenie, chociażby w ruchu drogowym oraz ruchu pieszych. Wcześniej już kilkakrotnie przytaczaliśmy sygnały Czytelników, w naszym profilu społecznościowym facebook/Resko24.

Poniżej ostatnie reakcje Czytelników, ale takich miejsc jest zdecydowanie więcej. Wcześniej otrzymywaliśmy m.in. sygnały z placów zabaw przy ul. Długiej i alei Wolności, miejsca wypoczynku w parku przy ul. Polnej, gdzie stawek zamienił się brzydkie bajoro oraz kilku skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych na terenie miasta, gdzie brakuje odpowiedniej widoczności.

Zarastająca infrastruktura:

Plac zabaw przy przedszkolu miejskim:

Resko24.pl, fot. Czytelnicy

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x