Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Przygnieciony traktor Lugowina 2023 011Dziś (19.07), na terenie jednego z gospodarstw rolnych w miejscowości Ługowina, gm. Resko, w czasie prac remontowych doszło do wypadku. Mężczyznę przygniótł traktor.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 11.01, w miejsce zdarzenia zadysponowaliśmy dwa zastępy straży pożarnej OSP Resko i JRG Łobez. Osoba poszkodowana w tym zdarzeniu to mężczyzna, w trakcie prac remontowych został przygnieciony przez traktor. Doznał on urazu głowy i klatki piersiowej, był przytomny, został zaopatrzony przez Zespół Ratownictwa Medycznego z Reska. Poszkodowanego przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gryficach. Działania straży pożarnej, polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca - poinformował nas kpt. mgr inż. Grzegorz Paluch, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie.

Jak nam się udało ustalić, do wypadku doszło w czasie naprawy koła, w pewnym momencie traktor zaczął się staczać i przygniótł mężczyznę doprowadzając do urazu. Śmigłowiec który lądował w Ługowinie, to Ratownik 22 z sezonowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu Pomorskim k/Koszalina.

Działania ratownicze zakończono około godz. 12.30.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x