Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Nauczyciel to ktoś wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!
Beverly Conklin

DEN Resko 2023 26Dnia 13 października w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Edukacji. To bardzo ważny dzień dla uczniów oraz nauczycieli. Z tej okazji odbył się apel, na którym Burmistrz Reska - Pan Arkadiusz Czerwiński wręczył nagrody naszemu Dyrektorowi oraz wyróżnionym nauczycielom: p. Renacie Gajdzis, p. Agnieszce Kmieć oraz p. Dariuszowi Kęsemu.

Wśród zaproszonych gości obecni byli także emerytowani pracownicy naszej szkoły. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w tym roku nauczycieli: Teresy Kiszkiel, Tatiany Muszyńskiej, Marii Sękowskiej i Adama Szatkowskiego.

Samorząd Szkolny również wyraził swoją wdzięczność - każdy nauczyciel dostał drobny upominek – złote jabłko z pamiątkowym napisem. Nie obeszło się oczywiście bez części artystycznej. Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Liceum zaśpiewali piosenki, a także wyrecytowali wiersze. Ciekawym akcentem uroczystości była prezentacja multimedialna przedstawiająca Dekalog, czyli 10 przykazań dobrego pedagoga.
Był to szczęśliwy dzień dla wszystkich, a na twarzach cały czas gościły uśmiechy.

Nasi nauczyciele są doświadczeni, serdeczni, służą pomocą w każdej sytuacji. Zatem – Kochani Pedagodzy, w tym radosnym dniu życzymy Wam pogody ducha, optymizmu, cierpliwości, a przede wszystkim – mądrych i zdyscyplinowanych uczniów.
Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego Święta!

Daria Muszler
Obsługa techniczna: Koło Młodych Fotografów, Koło Filmowe.

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x