Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Halloween 2023 012Coraz częściej zastanawiamy się nad fenomenem tego święta. Dla jednych Halloween to okazja do świetnej zabawy w mrocznym klimacie, przebieranek, przyozdabiania naszych domów w czaszki, szkielety czy dynie i wypełnionymi po brzegi, półkami w marketach. Dla innych zaś czas zadumy w oczekiwaniu na odwiedziny duchów zmarłych naszych bliskich.

Halloween to popularne święto obchodzone w krajach anglosaskich, ale także coraz bardziej rozpowszechnione w innych częściach świata, w tym w Polsce. Data obchodów Halloween przypada na 31 października każdego roku.

W dzisiejszych czasach w duchy nawiedzające domy raczej nikt nie wierzy, ale tradycja i związane z obchodem święta Halloween i zwyczaje przetrwały do dziś. Większość z nas traktuje je bardziej jako zabawę niż mrożące krew w żyłach rytuały, które będą chronić nas przed nieproszonymi gośćmi z zaświatów.

Halloween w Polsce jest coraz bardziej popularne, zwłaszcza jest uwielbianie przez dzieci. Jedną z głównych atrakcji tego święta w Ameryce jest przebieranie się w straszne, dziwaczne kostiumy, wydrapywanie dyni i umieszczanie w nich świec dla dodania mrocznego klimatu. Dorośli, jak i dzieci przebierają się za wampiry, upiory, duchy, czarownice, mroczne postaci z filmów czy komiksów, które kojarzą im się z czymś strasznym. Jedną z najpopularniejszych tradycji, która dotyczy Halloween, jest zbieranie cukierków. Zazwyczaj dzieci w przebraniach chodzą od domu do domu i pukając do drzwi, mówią "cukierek albo psikus".

Warto zwrócić uwagę na to, że nastolatek który dziś przychodzi do Ciebie, zdecydowanie wybiera bycie dzieckiem ponad pokusy związane z przesiadywaniem przed telefonem czy komputerem. Daj mu cukierka, uśmiechnij się. Przecież jest jeszcze dzieckiem, a tak naprawdę ten szczęśliwy czas trwa tylko chwilę, później jest już tylko dorosłość.

Piotr Bartnicki/Resko24.pl

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x