Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Orzeszkowo Stara Dobrzyca2Do naszej redakcji dotarły zdjęcia które dotyczą drogi Orzeszkowo - Stara Dobrzyca. Jak wiadomo, jest to droga powiatowa, która od dawna jest w fatalnym stanie technicznym i bardzo komplikuje codzienne życie mieszkańców tej okolicy.

W okresie zimy sytuacja na tym odcinku drogowym, jeszcze bardziej się komplikuje, dlatego kolejny raz ten temat powraca. Prawdą jest, że od czasu naszych ostatnich publikacji, niestety sytuacja w tym miejscu w ogóle się nie poprawiła.

Ostatni raz zajmowaliśmy się tym tematem w 2021 roku w artykule: Droga Orzeszkowo - Stara Dobrzyca. Kolejne argumenty mieszkańców i wyjaśnienia zarządcy.

W tamtym czasie Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie udzielił nam obszernych wyjaśnień, poniżej fragmenty:

"Jeszcze raz chcę podkreślić , że ten problem występuje czasowo, krótko, a czasami w ogóle w czasie całego roku . Przez cały pozostały okres droga ta jest użytkowana a latem staramy się prowadzić miejscowo naprawy. Opisywałem to w poprzednim piśmie i potwierdzam, że naprawy te nie są trwałe co wynika z ich technologii. Są to drogi leśne i szutrowe, szybko ulegają degradacji, też pisałem z jakich powodów."(...)

"Nikt nie ukrywa, że powodem takiego stanu drogi są pieniądze. Poprawa tego stanu może nastąpić po przeprowadzeniu remontu kapitalnego drogi, Koszt to 8 mln zł i jak na razie w ciągu najbliższych kilku lat budżet Powiatu Łobeskiego nie przewiduje takiej inwestycji."(...)

W ostatnich dniach na tym odcinku drogowym, można było się natknąć na tabliczki z dość wymownym przekazem.

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x