Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Policja Resko 2023 01W dniu 14 grudnia br. dzielnicowi Komisariatu Policji w Resku otrzymali zgłoszenie interwencji dot. zagubienie się mężczyzny w rejonie miejscowości Sienno gm. Resko na terenie kompleksu leśnego. Mężczyzna miał zakopać się swoim pojazdem, w którym rozładował się akumulator, a w jego telefonie komórkowym kończyła się bateria.

W związku z otrzymanym zgłoszeniem mundurowi pobrali do służby radiowóz oznakowany z napędem terenowym, a następnie otrzymali informacje od Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łobzie, iż na miejsce została zadysponowana załoga OSP w Resku oraz utrzymywana jest stała łączność telefoniczna ze zgłaszającym. Współrzędne, które zostały przesłane przez zgłaszającego, błędnie poprowadziły funkcjonariuszy pomiędzy miejscowości Łosośnica, a Siwkowicami. W związku z powyższym dzielnicowi ponownie skontaktowali się z mężczyzną, który opisał im swoją trasę podróży od miejscowości Sienno, a następnie z uwagi na rozpoznanie terenowe właściwych miejscowo dzielnicowych, udało się wytypować miejsce i odnaleźć pechowego kierowcę.

Policjanci wspólnie ze strażakami OSP w Resku udzielili zgłaszającemu niezbędnej pomocy oraz pomogli z dotarciem do głównej drogi. Dzielnicowi dowiedzieli się w trakcie rozpytania, że mężczyzna wracał do swojego domu, jednak prawdopodobnie nawigacja błędnie pokierowała go do drogi S6. Kiedy wjechał w kompleks leśny, zakopał się w błocie i z uwagi na to oraz brak rozpoznania terenowego nie potrafił wrócić na drogę asfaltową.

Resko24.pl/KPP Łobez

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x