Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Przedszkolaki w strazy 02Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc.

Aby zrealizować te cele, dnia 03.06.2024 r., dzieci z grup: „Króliczki” i „Sówki” udały się na wycieczkę edukacyjną do Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku.

Celem wycieczki było również wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się podczas zbliżającego się okresu wakacyjnego, a także poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Już samo wejście na obszar OSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Wielką atrakcją dla dzieci było wejście do wozu strażackiego oraz poznanie sprzętu jakiego używają strażacy w swojej pracy. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.

Mirosława Tytoń, Małgorzata Jarucka

Przedszkole Miejskie w Resku

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x