Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Seminarium karate 05W dniach 7-9 czerwca 2024 roku w Szczecinie odbyło się wyjątkowe seminarium IKO Sokyokushin, które poprowadził Shihan Cameron Quinn, uznany mistrz sztuk walki i autorytet w dziedzinie Kyokushin Karate.

Wydarzenie zgromadziło ponad 180 karateków z Polski i zagranicy, oferując uczestnikom niepowtarzalną okazję do nauki od jednego z najwybitniejszych instruktorów na świecie. Przez cały weekend Karatecy z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Anglii, Szkocji, Węgier, Szwajcarii, Gruzji szkolili się pod okiem Shihana z Australii – osobistego ucznia Sosai Masutatsu Oyamy. Uczestnikami z ramienia klubu Karate Kyokushin Resko byli instruktorzy: Szymon Dusza Usługi Budowlane Michał Pniewski, którzy nabytą wiedzę przekażą młodszemu pokoleniu.

Shihan Cameron Quinn to postać, która nie wymaga wprowadzenia w kręgach karate. Z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w Kyokushin Karate, jest autorem wielu publikacji na temat tej sztuki walki, w tym książki "The Budo Karate of Mas Oyama". Jego wiedza, umiejętności oraz filozofia treningu są cenione na całym świecie, co sprawia, że seminaria z jego udziałem cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Seminarium w Szczecinie było starannie zaplanowane, aby zapewnić uczestnikom maksymalnie efektywny trening. Program obejmował zarówno techniczne aspekty Kyokushin Karate, jak i elementy mentalne oraz duchowe, które są nieodłącznym elementem tej sztuki walki. Wśród omawianych tematów znalazły się m.in.:

  1. Podstawowe techniki i kata: Doskonalenie podstawowych technik oraz sekwencji kata, które stanowią fundament Kyokushin Karate.
  2. Taktyki walki: Analiza i praktyka różnych strategii walki, z uwzględnieniem technik ofensywnych i defensywnych.
  3. Mentalna siła i filozofia budo: Zajęcia poświęcone rozwijaniu mentalnej odporności oraz zrozumieniu filozofii budo, która stanowi serce Kyokushin Karate.
  4. Praktyczne sparingi: Sesje sparingowe, które pozwoliły uczestnikom na zastosowanie nauczonych technik w praktyce, pod czujnym okiem Shihan Quinna.

Uczestnicy seminarium zgodnie podkreślali jego wyjątkowy charakter oraz wysoką jakość prowadzonych zajęć. Wiele osób zaznaczało, że było to niezapomniane doświadczenie, podczas którego Shihan Quinn nie tylko przekazał swoją ogromną wiedzę, ale również zainspirował do dalszego rozwoju. Jego podejście do treningu było niezwykle motywujące i cenne dla wszystkich uczestników.

Seminarium IKO Sokyokushin z Shihan Cameronem Quinnem w Szczecinie okazało się ogromnym sukcesem, zarówno pod względem frekwencji, jak i merytorycznej wartości zajęć. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję, aby uczyć się od jednego z najlepszych mistrzów Kyokushin Karate na świecie, co z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju tej dyscypliny w Polsce.

Szczeciński klub karate kyokushin – Husaria Szczecin pod przewodnictwem Shihan Radosława Ambroziaka, któremu dziękujmy za zaproszenie, miłą atmosferę, bardzo wysoki poziom - wyrazili nadzieję, że podobne wydarzenia będą mogły odbywać się regularnie, przyczyniając się do popularyzacji Kyokushin Karate i inspirowania kolejnych pokoleń karateka do zgłębiania tej wyjątkowej sztuki walki.

OSU

Resko24.pl/Karate Kyokushin Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x