Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Cmentarz 1112023 Resko 003Resko, 1 listopada – dzień, w którym czas zdaje się zwalniać, a myśli kierują się ku tym, których już z nami nie ma. Tradycyjnie, tłumy mieszkańców Reska oraz przyjezdnych odwiedzają miejscową nekropolię, by oddać hołd zmarłym bliskim.

Cmentarz miejski w Resku, w tym szczególnym dniu, staje się miejscem refleksji i zadumy. Aleje wyłożone nagrobkami wypełniają się żałobnikami, którzy przychodzą, by zapalić znicz, złożyć kwiaty i pomodlić się. To właśnie tutaj, wśród cichej zadumy, wspominamy tych, którzy odeszli, dzieląc się wspomnieniami i opowieściami o wspólnych chwilach.

Z roku na rok, 1 listopada przyciąga do Reska coraz więcej osób. Wielu z nich to dawni mieszkańcy, którzy specjalnie przyjeżdżają, by odwiedzić groby swoich rodzin. To wzruszające, że mimo upływu lat, więzi z miejscem pochówku i bliskimi pozostają niezwykle silne.

Niestety, wzmożony ruch samochodowy w okolicach cmentarza powoduje spore utrudnienia. Parkingi pękają w szwach, tworząc długie kolejki. Dlatego też, apelujemy do wszystkich odwiedzających, aby rozważyli możliwość dotarcia na cmentarz pieszo. Spacer, choć wymagający nieco więcej wysiłku, pozwoli uniknąć stresu związanego z poszukiwaniem miejsca parkingowego i dotrzeć do grobów bliskich w spokojniejszej atmosferze.

Warto również posłuchać wskazówek Policji i Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku, którzy w tym dniu pełnią dyżury w okolicach cmentarza. Strażacy na bieżąco informują o dostępnych miejscach parkingowych i pomagają w organizacji ruchu.

1 listopada to dzień zadumy i refleksji, ale także okazja do spotkania z innymi. Na cmentarzu często spotykamy sąsiadów, znajomych, a nawet dawnych kolegów z pracy. Wspólna modlitwa i rozmowy przy grobach bliskich pomagają złagodzić ból straty i poczucie osamotnienia.

Niech ten szczególny dzień będzie dla nas wszystkich czasem wspomnień, refleksji i nadziei.

Fot. Wiktoria Bartnicka, Cmentarz Miejski w Resku

Więcej zdjęć: facebook.com/resko24

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x