Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

resko wybory 2018Minęła 21.00, lokale wyborcze już zamknięte. Frekwencja w gm. Resko na poziomie 36,40%. Teraz nadszedł czas na wielkie liczenie głosów.

W lokalach wyborczych pracę rozpoczyna druga zmiana członków komisji wyborczej, która zajmie się liczeniem głosów. Wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi wyników "Wyborów Samorządowych 2018".

Czy zmieni się skład Rady Miejskiej w Resku, ile głosów poparcia uzyskał Burmistrz Reska, kto będzie reprezentował naszą gminę w Radzie Powiatu w Łobzie? Jakich reprezentantów będzie miał Powiat Łobeski w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego?

Frekwencja z godziny 17.00 na terenie gminy Resko wyniosła 36,40%, gm. Radowo Małe - 44,58%, gm. Dobra - 42,26%, gm. Węgorzyno - 38,77% oraz gm. Łobez - 36,58%. W w całym woj. zachodniopomorskim zagłosowało 39,71% uprawnionych do głosowania. Frekwencja w kraju wyniosła 41,65%.

Jak wcześniej informowaliśmy, najszybciej powinny być znane wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych na wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta. Następnie poznamy kandydatów do rady gmin i miast, następnie - powiatów. Jako ostatnie ogłoszone zostaną wyniki wyborów samorządowych 2018 do sejmików województw - te wyniki powinniśmy poznać we wtorek, 23 października. Protokoły z wynikami wyborów w swoich siedzibach będą wywieszały komisje obwodowe i terytorialne: gminne, miejskie, powiatowe i wojewódzkie. Informacje o cząstkowych wynikach wyborów będą się także pojawiały na stronie internetowej PKW.

Zakończyła się również cisza wyborcza, czekamy na Wasze komentarze.

Resko24.pl/ pkw.gov.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Komentarze  

Ciekawy
-1 # Ciekawy 2018-10-22 08:27
A wiec w końcu ludzie przejrzeli na oczy:-) pogoniliśmy PiS :-) oby w Resku nie przeszli oszuści.
Zgłoś administratorowi
ola
0 # ola 2018-10-22 22:29
A co, wybrali mieszkańcy takich radnych?
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x