Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wszyscy czekamy na oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Publikujemy, (jeszcze nieoficjalny) nowy skład Rady Miejskiej w Resku. W przypadku dwóch mandatów odbędzie się losowanie.

Do Rady Miejskiej w Resku, na najbliższą nową kadencję weszli:

 1. Jan Czaban,
 2. Oktawiusz Jeż, 
 3. Lilia Piskło,
 4. Roman Poniecki,
 5. Ewa Garbarczyk,
 6. Paweł Gradus,
 7. Leszek Simonowicz,
 8. Zygmunt Święcicki,
 9. Andrzej Nowak,
 10. Sławomir Bus,
 11. Marek Mańkowski,
 12. Anna Sołonyna,
 13. Wioletta Kurdziel.

Dwie kandydatury do Rady Miejskiej zostaną wybrane w drodze losowania. W losowaniu wezmą udział kandydaci:

 1. Wierzbowski Marek / Wachnik Marek
 2. Jankowski Jacek / Biernat Bożena

 

 

Kandydaci uzyskali tę samą ilość głosów, losowanie odbędzie się jeszcze dzisiaj.

Kandydaci ze "starego" składu Rady Miejskiej które kandydowały i nie otrzymały wymaganej ilości głosów:

 1. Adam Seredyński
 2. Anna Szymańska
 3. Piotr Opar
 4. Bożena Gromek
 5. Edyta Klepczyńska - nie kandydowała
 6. Renata Kulik - kandydowała do Rady Powiatu

Burmistrzem Reska został Arkadiusz Czerwiński, który zdobył wymaganą ilość głosów i będzie piastował swoją funkcję przez kolejne pięć lat.

Nadal czekamy na szczegółowe wyniki. Jak rozbiły się głosy, kto uzyskał absolutne poparcie, a komu niewiele zabrakło?

Resko24.pl

 

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Komentarze  

Ciekawy
-6 # Ciekawy 2018-10-22 11:32
Jednak nie udało się rozbić starej ekipy.... ciekaw jestem co zrobią dla nas w najbliższej kadencji.... będę bacznie obserwował, niemniej dobrze ze weszły nowe twarze i mam nadzieje ze nie pozwolą na machlojki które były do tej pory. Gratuluje nowym i trzymam kciuki
Zgłoś administratorowi
mieszkanka
-7 # mieszkanka 2018-10-22 12:48
To co sie dzieje jest niekarygodne.Aby wygrac robili wszystko by przekupic ludzi a potem wielce uradowani bo wygrali.Szczerze byłam za zmianą rady miejskiej w Resku.Zresztą nie tylko ja...Szkoda,ze wciąż niektórzy mają klapki na oczach.POWINNI CI POWYŻEJ 50-TKI odejsc na emeryturke i dać szanse młodym ludzią.Mam nadzieje,ze nowe twarze, które startowały w wyborach za 5 lat wygrają wybory i zmienią całą tą niesmaczną Rade w Resku czego bardzo im życzę
Zgłoś administratorowi
Zawiedziona
-8 # Zawiedziona 2018-10-22 13:20
I ja jestem zawiedziona tą nieogicjalną wyborów. To praeda-przekupstwo jest tutaj na porządku dziennym. Takie osoby które to robią powinni wyleciec z hukiem z Rady. Co z nich za Rada jak cieszą sie wygranymi wyborami za które zapłacili. Tak na na garginesie-czy PAN Nowak nie ma innych zajęć? Glosowalam na innego Radnego, a co do Pani Sołonyny-juz tez chyba czas ustąpić miejsce innym, tak samo PAN Święcicki. Ludzie co z wami!!!! Chcecie zmian, chcecie żeby bylo lepiej a sami pchacie sie dalej w to samo bagno. To młodzi powinni dążyć do tego alby Resko odżyło. Idźcie juz na emeryturki i przestanie robić większą szopkę niż juz jest.
Zgłoś administratorowi
Jacek
-11 # Jacek 2018-10-22 14:23
Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę. O nic więcej. Tylko jeden z kandydatów na spotkaniach z mieszkańcami zadeklarował się przeznaczać otrzymywane środki na inne cele niż własna kieszeń. Ale Resko to w większości ciemny lud układów, znajomych nazwisk. Nikt nowy tu nie wygra....
Zgłoś administratorowi
Edycja
+25 # Edycja 2018-10-22 16:14
Mieszkańcy zdecydowali i dość opluwania innych.
Zgłoś administratorowi
Teofil
-8 # Teofil 2018-10-22 16:22
Zgadzam się z tym, że niektóre osoby powinny wylecieć, lub się nie dostać. Wstyd mi za jedną radną, która rowerem ciśnie na obrady rady...I to jest przedstawiciel społeczeństwa?? Obudźmy się.
Zgłoś administratorowi
Maurycy
+38 # Maurycy 2018-10-22 17:20
Cóż frekwencja mówi sama za siebie prawie 2/3 mieszkańców miało delikatnie mówiąc w nosie wybory czyli nie zależy im na losie miasta. Najlepiej krytykować, narzekać albo głosić swoje mądrości i nie robić nic. Myślę, że wiek nie ma tutaj znaczenia i nie skreślałbym Wszystkich 50 60 latków na emeryturę bo doświadczenie też jest cenne. Ważne jest to co kto ma w głowie i jaki ma plan na nasze miasto. Generalnie frekwencja masakryczna jak i świadomość mieszkańców naszego miasta, które mimo to bardzo dobrze się rozwija na tle innych gmin i wykorzystuje rekordowe środki z Unii i nie tylko.
Zgłoś administratorowi
Obiektywny
+31 # Obiektywny 2018-10-22 20:46
To że Resko i okolica się rozwija,to w dużej mierze zasługa burmistrza.Gość pokazał klasę,proszę zobaczyć ile się w regionie zmieniło.I to na lepsze.Jaki sprzęt ma osp resko.Układy są zawsze,ale w przeciwieństwie do innych miast,gmina wiele prac zleca miejscowym firmom.
Wszyscy psioczą na urzędasów,a realnie patrząc, dupy pensję nie urywają A odpowiedzialność spora.A wszystkim krytykujacym polecam wykazanie się i start w kolejnych wyborach lub składanie cv na stanowiska w urzędzie.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x