ZALOGUJ
Drukuj

106 urodziny mieszkanki Łosośnicy

włącz . Opublikowano w Aktualności

primi sui motori con e-max

    Niecodzienna uroczystość odbyła się w dniu 15.03.2014r w gminie Resko. W tym dniu jubileusz 106 urodzin obchodziła mieszkanka Łosośnicy p. Malwina Mucha.

106 lat to czas, który dla większości z nas , zwłaszcza na początku życiowej drogi , wydaje się niemal nie do osiągnięcia. Jest to przede wszystkim czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i życiowej mądrości.
    Dostojna Jubilatka p. Malwina Mucha osiągnęła wiek, o którym wszyscy marzymy i którego życzymy sobie nawzajem w szczególnie uroczystych chwilach, ale który osiągają  tylko nieliczni. Takich osób w naszej gminie jest niewiele.

    Pani Malwina przeżyła cały wiek polskiej historii, była świadkiem wielu przemian ustrojowych i społecznych. Jej życie to skarbnica wiedzy i doświadczeń z której czerpać mogą młodsze pokolenia.
Pani Malwina urodziła się 10.03.1908r w  miejscowości Cieciejki na Białorusi a w 1945 r wraz z mężem Augustynem przybyli na Ziemie Zachodnie i osiedlili się w Lubieniu Dolnym. Pani Malwina i Augustyn Muchowie przez większość życia zajmowali się gospodarstwem rolnym. Państwo Muchowie wychowali 5 dzieci. Pani Malwina doczekała się 19 wnuków, 27 prawnuków i 4 praprawnuków . Obecnie mieszka w Łosośnicy z najmłodszą córką Teresą Adamiak. Z pewnością to właśnie troskliwa opieka rodziny, miłość i szacunek , którym p. Malwina jest otaczana pomogły Jubilatce osiągnąć tak piękny i zarazem sędziwy wiek.


    W tym uroczystym i wyjątkowym dniu 106 -urodzin Dostojnej Jubilatce wizytę złożyła p. Barbara Basowska Przewodnicząca Rady Miejskiej , która w imieniu własnym, samorządowców i Burmistrza Reska z wyrazami szacunku złożyła Jubilatce najserdeczniejsze życzenia zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się  z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz nieustającej pogody ducha i uśmiechu.


    Oprócz życzeń, gratulacji, kwiatów i upominków p. Malwina otrzymała wspaniały tort, na który zaprosiła liczną rodzinę, znajomych i zaproszonych gości.

                                                                                                                                     200 lat Pani Malwino!
 (jf)

Komentarze   

 
+2 #1 Arkadiusz 2014-03-25 20:04
200 lat!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #2 Katarzyna 2014-03-26 23:54
dla sprostowania... prócz Pani Basowskiej była tam sama rodzina, choć niestety nie cała...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP.

Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

W dniu 18.05.2017 w Kołobrzegu odbył się finał województwa zachodniopomorskiego Energa Basket Cup w Mini Koszykówce chłopców szkół podstawowych. W... Zarówno poziom zawodów, jak i oprawa stała na najwyższym poziomie. Licznie przybyli kibice ze Szkoły...
Wystawa EXPO-ZDROWIE

Wystawa EXPO-ZDROWIE

23.05.2017 | Aktualności
Odsłony: 244
Stowarzyszenie „Nasza Pasja” w Resku zaprasza wszystkich mieszkańców w najbliższą niedzielę - 28 maja 2017r., na rynek przy Urzędzie Miejskim. Od...
Reska Wiosna Poezji

Reska Wiosna Poezji

23.05.2017 | Aktualności
Odsłony: 210
”Strofa winna być taktem, nie wędzidłem.”Juliusz Słowacki Zespół Szkól w Resku kontynuuje projekt zainicjowany w ubiegłym roku przez Związek Literatów Polskich...   Natomiast w piątek gratka nie tylko dla miłośników poezji, bowiem gościem honorowym będzie kapitan żeglugi...
Odzyskano ciągnik rolniczy o wartości 100 tysięcy złotych

Odzyskano ciągnik rolniczy o wartości 100 tysięcy złotych

22.05.2017 | Aktualności
Odsłony: 942
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, który ukradł ciągnik rolniczy o wartości 100 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany, a...   Działania funkcjonariuszy, którzy pracowali nad sprawą oraz pomoc osób postronnych doprowadziły do odnalezienia skradzionego ciągnika.
Kierowca 40 tonowego składu miał 2,5 promila

Kierowca 40 tonowego składu miał 2,5 promila

22.05.2017 | Aktualności
Odsłony: 1767
Prawie 2,5 promila alkoholu miał kierowca tira z naczepą, który przewoził ładunek. Policjanci z Komisariatu Policji w Resku zatrzymali do kontroli... Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a samochód ciężarowy przekazali właścicielowi firmy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 48...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne