ZALOGUJ
Drukuj

106 urodziny mieszkanki Łosośnicy

włącz . Opublikowano w Aktualności

primi sui motori con e-max

    Niecodzienna uroczystość odbyła się w dniu 15.03.2014r w gminie Resko. W tym dniu jubileusz 106 urodzin obchodziła mieszkanka Łosośnicy p. Malwina Mucha.

106 lat to czas, który dla większości z nas , zwłaszcza na początku życiowej drogi , wydaje się niemal nie do osiągnięcia. Jest to przede wszystkim czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i życiowej mądrości.
    Dostojna Jubilatka p. Malwina Mucha osiągnęła wiek, o którym wszyscy marzymy i którego życzymy sobie nawzajem w szczególnie uroczystych chwilach, ale który osiągają  tylko nieliczni. Takich osób w naszej gminie jest niewiele.

    Pani Malwina przeżyła cały wiek polskiej historii, była świadkiem wielu przemian ustrojowych i społecznych. Jej życie to skarbnica wiedzy i doświadczeń z której czerpać mogą młodsze pokolenia.
Pani Malwina urodziła się 10.03.1908r w  miejscowości Cieciejki na Białorusi a w 1945 r wraz z mężem Augustynem przybyli na Ziemie Zachodnie i osiedlili się w Lubieniu Dolnym. Pani Malwina i Augustyn Muchowie przez większość życia zajmowali się gospodarstwem rolnym. Państwo Muchowie wychowali 5 dzieci. Pani Malwina doczekała się 19 wnuków, 27 prawnuków i 4 praprawnuków . Obecnie mieszka w Łosośnicy z najmłodszą córką Teresą Adamiak. Z pewnością to właśnie troskliwa opieka rodziny, miłość i szacunek , którym p. Malwina jest otaczana pomogły Jubilatce osiągnąć tak piękny i zarazem sędziwy wiek.


    W tym uroczystym i wyjątkowym dniu 106 -urodzin Dostojnej Jubilatce wizytę złożyła p. Barbara Basowska Przewodnicząca Rady Miejskiej , która w imieniu własnym, samorządowców i Burmistrza Reska z wyrazami szacunku złożyła Jubilatce najserdeczniejsze życzenia zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się  z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz nieustającej pogody ducha i uśmiechu.


    Oprócz życzeń, gratulacji, kwiatów i upominków p. Malwina otrzymała wspaniały tort, na który zaprosiła liczną rodzinę, znajomych i zaproszonych gości.

                                                                                                                                     200 lat Pani Malwino!
 (jf)

Komentarze   

 
+2 #1 Arkadiusz 2014-03-25 20:04
200 lat!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #2 Katarzyna 2014-03-26 23:54
dla sprostowania... prócz Pani Basowskiej była tam sama rodzina, choć niestety nie cała...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP.

Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Na Kościuszki zapaliła się sadza w kominie [ZDJĘCIA]

Na Kościuszki zapaliła się sadza w kominie [ZDJĘCIA]

23.04.2017 | Aktualności
Odsłony: 1133
Dzisiaj (23.04), około godz. 11.00 włączyła się syrena w remizie OSP Resko. Zapaliła się sadza w kominie. Dwa zastępy straży pożarnej,...  Pierwszy o tym zdarzeniu poinformował nas i przysłał zdjęcia Kacper Eduardo Kot. Dziękujemy bardzo! Resko24.pl...
Będzie można sprawdzać swoje punkty karne

Będzie można sprawdzać swoje punkty karne

21.04.2017 | Aktualności
Odsłony: 647
Od 24 kwietnia kierowcy w całym kraju będą mogli bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia...   Po zalogowaniu sie na Obywatel.gov.pl będzie można sprawdzić: sumę punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informacje...
Ferrari – narodziny i historia pewnego statusu

Ferrari – narodziny i historia pewnego statusu

20.04.2017 | Aktualności
Odsłony: 210
Czerwony kolor oraz charakterystyczny symbol czarnego konia na całym świecie kojarzone są wyłącznie z jedną marką... Ferrari to ikona luksusu... Kiedy Enzo miał 10 lat, w roku 1908, jego ojciec zabrał swoich dwóch synów, by...
Znaleziono rozwiązanie dla szpitala w Resku?

Znaleziono rozwiązanie dla szpitala w Resku?

20.04.2017 | Aktualności
Odsłony: 1774
Wysoce prawdopodobne jest, że szpital w Resku zostanie przejęty przez Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie. W sprawie podpisano list... Jak powiedział Kazimierz Lembas – dyrektor nowogardzkiej placówki, jest plan, aby w szpitalu w Resku...
Świąteczne żniwo na drogach

Świąteczne żniwo na drogach

18.04.2017 | Aktualności
Odsłony: 1058
Ponad 20 osób nie wróciło do domów po świątecznych wyjazdach do rodziny i znajomych; kilkaset wróci jak pozwolą lekarze. Ostateczny...   Skupienia zabrakło m.in. na autostradzie A2 Poznań - Świecko, między węzłami Buk i Nowy Tomyśl.
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne