ZALOGUJ
Drukuj

106 urodziny mieszkanki Łosośnicy

włącz . Opublikowano w Aktualności

primi sui motori con e-max

    Niecodzienna uroczystość odbyła się w dniu 15.03.2014r w gminie Resko. W tym dniu jubileusz 106 urodzin obchodziła mieszkanka Łosośnicy p. Malwina Mucha.

106 lat to czas, który dla większości z nas , zwłaszcza na początku życiowej drogi , wydaje się niemal nie do osiągnięcia. Jest to przede wszystkim czas, w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i życiowej mądrości.
    Dostojna Jubilatka p. Malwina Mucha osiągnęła wiek, o którym wszyscy marzymy i którego życzymy sobie nawzajem w szczególnie uroczystych chwilach, ale który osiągają  tylko nieliczni. Takich osób w naszej gminie jest niewiele.

    Pani Malwina przeżyła cały wiek polskiej historii, była świadkiem wielu przemian ustrojowych i społecznych. Jej życie to skarbnica wiedzy i doświadczeń z której czerpać mogą młodsze pokolenia.
Pani Malwina urodziła się 10.03.1908r w  miejscowości Cieciejki na Białorusi a w 1945 r wraz z mężem Augustynem przybyli na Ziemie Zachodnie i osiedlili się w Lubieniu Dolnym. Pani Malwina i Augustyn Muchowie przez większość życia zajmowali się gospodarstwem rolnym. Państwo Muchowie wychowali 5 dzieci. Pani Malwina doczekała się 19 wnuków, 27 prawnuków i 4 praprawnuków . Obecnie mieszka w Łosośnicy z najmłodszą córką Teresą Adamiak. Z pewnością to właśnie troskliwa opieka rodziny, miłość i szacunek , którym p. Malwina jest otaczana pomogły Jubilatce osiągnąć tak piękny i zarazem sędziwy wiek.


    W tym uroczystym i wyjątkowym dniu 106 -urodzin Dostojnej Jubilatce wizytę złożyła p. Barbara Basowska Przewodnicząca Rady Miejskiej , która w imieniu własnym, samorządowców i Burmistrza Reska z wyrazami szacunku złożyła Jubilatce najserdeczniejsze życzenia zdrowia, cierpliwości w zmaganiu się  z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego oraz nieustającej pogody ducha i uśmiechu.


    Oprócz życzeń, gratulacji, kwiatów i upominków p. Malwina otrzymała wspaniały tort, na który zaprosiła liczną rodzinę, znajomych i zaproszonych gości.

                                                                                                                                     200 lat Pani Malwino!
 (jf)

Komentarze   

 
+2 #1 Arkadiusz 2014-03-25 20:04
200 lat!
Cytować | Zgłoś administratorowi
 
 
+6 #2 Katarzyna 2014-03-26 23:54
dla sprostowania... prócz Pani Basowskiej była tam sama rodzina, choć niestety nie cała...
Cytować | Zgłoś administratorowi
 

Dodaj komentarz

Komentuj, Nie obrażaj!

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP.

Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Tradycji więc stało się za dość – deszcz nieodmiennie towarzyszący organizacji „Nocy Świętojańskiej” trochę dał się we znaki. Pomimo pogody, mieszkańcy... Udało się również odnaleźć "kwiat paproci", tegorocznym szczęściarzem okazał się druh z OSP Resko. Około godziny...
PILNE! LKS Mewa Resko ma nowy Zarząd

PILNE! LKS Mewa Resko ma nowy Zarząd

23.06.2017 | Aktualności
Odsłony: 1949
Dzisiaj wieczorem (piątek, 23.06) zakończyło się nadzwyczajne walne zebranie Zarządu Mewy Resko. Wyłoniono nowy Zarząd Mewy Resko, Jan Andrusieczko zrezygnował... O co chodzi? Jak nam się udało ustalić punktem zapalnym zebrania był temat dotyczący utworzenia nowej...
Rok szkolny 2016/2017 pod znakiem reformy edukacji

Rok szkolny 2016/2017 pod znakiem reformy edukacji

23.06.2017 | Aktualności
Odsłony: 461
W piątek zakończył się - burzliwy - rok szkolny 2016/2017; wakacje rozpoczęło ponad 4,6 mln uczniów. Powrócą oni do szkół... W grudniu ub.r. Sejm uchwalił Prawo oświatowe, a w styczniu ustawę podpisał prezydent. Reforma oświaty...
Koniec szkoły i początek wakacji! [ZDJĘCIA, FILM]

Koniec szkoły i początek wakacji! [ZDJĘCIA, FILM]

23.06.2017 | Aktualności
Odsłony: 1114
Zakończenie roku szkolnego w Resku rozpoczęło się po mszy św. w kościele. Potem na salę gimnastycznej został wprowadzony sztandar i... W drugiej części uroczystości wystąpili młodsi i starsi uczniowie. Słowami wierszy i piosenek przywitali lato...
Licealiści w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Licealiści w Poznaniu [ZDJĘCIA]

22.06.2017 | Aktualności
Odsłony: 642
2 czerwca 2017 roku wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Poznania. Na miejsce dotarliśmy około godziny 9.30. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gry miejskiej... W niedzielę zwiedzanie rozpoczęliśmy w Gnieźnie. Zobaczyliśmy przede wszystkim Katedrę Gnieźnieńską oraz Muzeum Archidiecezjalne. Następnym...
WIĘCEJ AKTUALNOŚCI >>>
Eskumed Pierwsza Pomoc & Ratownictwo Medyczne