Po publikacji naszego artykułu: "Na rynku nie będzie choinki. Są za to dość oryginalne świąteczne kompozycje" posypała się lawina komentarzy. Oczywiście w większości z nich można było przeczytać o wielkim rozgoryczeniu mieszkańców Reska. Ta smutna nowina jest już nieaktualna - na rynku stoi choinka!

Zaraz po naszej publikacji zupełnie zmieniono aranżacje koszy, zniknęły białe gałązki z bombkami. W tym miejscu pojawiły się inne ozdobne akcenty, to jednak nadal były tylko kosze i brakowało bożonarodzeniowej choinki. 

Dzisiaj nasza redakcyjna skrzynka pocztowa gotowała się o dobrych wiadomości. W większości z nich można było przeczytać: " Mamy choinkę!". Faktycznie już jest, duża naturalna choinka stanęła  na rynku. Nawet bez ozdób prezentuje się okazale i teraz w końcu zrobiło się świątecznie.

Oczywiście przed nami sesja fotograficzna świątecznego rynku w Resku i wspaniałej choinki.

Zdjęcia na naszą redakcyjną skrzynkę dostaliśmy od Czytelniczki Agnieszki - dziękujemy.

Resko24.pl

 

Komentarze  

Stasiu
+10 # Stasiu 2016-12-05 18:09
Jaka śliczna
Zgłoś administratorowi
Frania
+12 # Frania 2016-12-05 18:35
Bardzo, bardzo dziękuję!!!!!!!!! Burmistrz, który słucha głosu mieszkańców to jest prawdziwy BURMISTRZ :lol: :lol: :lol:
Zgłoś administratorowi
Michal
+9 # Michal 2016-12-05 19:51
No i super!!! Co to by były za święta bez choinki? Dziękujemy jako mieszkańcy Reska;)
Zgłoś administratorowi
Monika
+8 # Monika 2016-12-05 20:39
Brawo, jest śliczna!
Zgłoś administratorowi
Sabina
+10 # Sabina 2016-12-05 21:22
Super, cudnie. Mikołaj będzie mógł trafić do Reska.....kojarzy mi się film Przystanek Alaska. Dobrzy ludzie tam byli, oby Resko było takie radosne i rodzinne....!!!!!!! Wesołych Świąt dla pracowników Ratusza i mieszkańców Gminy :lol: !!!!
Zgłoś administratorowi
alkoholik
+5 # alkoholik 2016-12-06 17:18
Wreszcie będzie można strzelić jednego wieczorem jak za starych czasów pod urzędem.

Serdecznie dziękuję.
Zgłoś administratorowi
green
+2 # green 2016-12-06 21:17
I tak być powinno, 8)
ale mnie wciąż ciekawi czy stare drzewa , które rosły przed Urzędem zostały wycięte zgodnie z prawem.
Może Redakcja podejmnie ten temat ?
Zgłoś administratorowi
kogutek
+2 # kogutek 2017-11-13 11:59
CO SIĘ CZEPIASZ .. BYŁO MINĘŁO I NIE WRACAJ UROSNĄ NOWE. TE BY PODNOSIŁY KOSTKĘ BRUKOWĄ DO GÓRY. BYŁY ZA DUŻE I STARE ,WSZYSCY WIEMY JAK BYŁO.
Zgłoś administratorowi
vidant
+2 # vidant 2017-11-14 18:48
Nie podniosłyby kostki do góry z trzech powodów:
- podczas budowy korzenie w wierzchnich warstwach gleby jakie miałyby znaleźć się pod kostką byłyby ucięte, wywiezione wraz z wywożonym gruntem, w więc nie byłoby ich pod kostką.
- na granicy kostki z gruntem biologicznie czynnym pełnym korzeni stosuje się krawężniki/płyty betonowe jakie odcinają możliwość przerastania korzeniom do minimum
- drzewa i krzewy jakie rosły na rynku były niewielkie i zajmowały niewielki zwarty teren.

Wyłączając spod wykładania kostką ze sto metrów kwadratowych można było zostawić zielony skwer z ławeczkami... było to łatwe do wykonania.

Skorzystano za to z pomysłu Arkadiusza z tego portalu - który słusznie pokazał, że drzewa zamiast w donicach betonowych powinny być w gruncie osłoniętym kratami. Niestety zrobiono to ułomnie - kraty leżą na glebie a nie z jakieś 10 cm nad jej powierzchnią (powinny zabezpieczać glebę przed udeptywaniem, dać jej możliwość życia i oddychania), doły na drzewa były zbyt płytkie, nie zastosowano drenażu i odpowiednich substratów. Sama krata jest zbyt mała, a podpory zbyt wąskie.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.