Dzisiaj wieczorem (piątek, 23.06) zakończyło się nadzwyczajne walne zebranie Zarządu Mewy Resko. Wyłoniono nowy Zarząd Mewy Resko, Jan Andrusieczko zrezygnował z funkcji prezesa klubu. To informacja sprzed kilkudziesięciu minut.

Jak usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej, teraz już z byłym prezesem Janem Andrusieczko, poprzedni ścisły Zarząd Mewy Resko zrezygnował z pełnionych funkcji. Podczas zebrania wyłoniono nowe władze, obecnym prezesem Mewy Resko został Oktawiusz Jeż, dodatkowo w nowym zarządzie zasiadają Dariusz Znajewski i Marcin Mielcarek.

- Nie mogłem zgodzić się na wizje przedstawione przez Oktawiusza Jeża, to doprowadzi do sytuacji, że w naszym gminnym klubie (finansowanym ze środków naszej gminy) będą grali w większości zawodnicy spoza gminy Resko - powiedział Jan Andrusieczko.

O co chodzi?

Jak nam się udało ustalić punktem zapalnym zebrania był temat dotyczący utworzenia nowej drużyny juniorów Mewy Resko. Już wcześniej dochodziły do nas sygnały o pomysłach utworzenia "nowej" drużyny juniorów. Propozycja Oktawiusza Jeża jest taka, że miałaby powstać I klasa okręgowa juniorów młodszych (roczniki 2001-2002), którą zasililiby zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Mewa Resko (tą formacją opiekuje się Oktawiusz Jeż).

Obecna drużyna juniorów Mewy Resko gra w II klasie "terenowej" juniorów - grupy lokalne (roczniki 1999 - 2002), tą drużynę prowadził bramkarz seniorów Mewy Resko, Michał Andrusieczko.

W I klasie juniorów (tą którą chce utworzyć nowy zarząd) będą grały roczniki 2001 - 2002, czyli z obecnej drużyny juniorów Mewy Resko (prowadzonej przez Michała Andrusieczko) musiałoby odejść do nowej drużyny 7 zawodników, w finale pozostałoby tylko 8 zawodników.

Konsekwencją tych zmian będzie sytuacja, gdzie zawodnicy z roczników 1999 i 2000 którzy mogliby grać dalej w II klasie juniorów będą zmuszeni poszukać innych klubów, bo w Mewie nie będzie dla nich miejsca. Dlaczego? Ponieważ, do nowej drużyny I klasy juniorów będą "za starzy" a warunki fizyczne i brak dostatecznego wytrenowania dyskwalifikują ich grę w składzie seniorów.

Gminna kasa na szkolenia zawodników z całego regionu

Obawy Jana Andrusieczko nie są bezpodstawne. Dzisiaj w drużynie Akademii Piłkarskiej Mewy Resko (trener Dawid Ryba) 5 zawodników jest z Reska a 15 z regionu. Teraz w drużynie juniorów Mewy Resko (trener Michał Andrusieczko) grało 17 zawodników z Reska i terenu gminy Resko a 4 juniorów miało już na swoim koncie mecze w składzie seniorów Mewy Resko.

Sytuacja w której będziemy szkolili zawodników z regionu (spoza Reska i gminy Resko), wydając nasze "gminne pieniądze", może spowodować, że nawet w składzie seniorów Mewy Resko w końcu zabraknie zawodników. Jaka jest gwarancja, że zawodnicy którzy dzisiaj przyjeżdżają do AP Mewa Resko ze Szczecina, Gryfic, Rewala, Świdwina, czy Trzebiatowa będą chcieli dalej reprezentować Resko? Co ich tutaj będzie trzymało? Bo na pewno nie miejsce zamieszkania i sympatia do naszego miasteczka.

Resko24.pl

Komentarze  

Hesky
+26 # Hesky 2017-06-24 04:34
Pewny spadek Mewy do A Klasy
Zgłoś administratorowi
M
+35 # M 2017-06-24 07:18
Jak zawsze liczy się prywatny biznes i biuro turystyczne organizujące obozy piłkarskie za granicą dofinansowywane pod szyldem APMewy . Panie Burmistrzu widzisz i nie grzmisz!!!!
Zgłoś administratorowi
Boys
+34 # Boys 2017-06-24 11:05
Juz sam fakt wprowadzenia tego pomysłu w życie powinien skutkować wstrzymaniem dotacji z urzędu miasta dla klubu. Postanowienie wprowadzenia druzyny młodzieżowej opartej w 75% z zawodników powiatów i gmin ościennych łamie w sposób rażący główne założenie konkursy pt" Upowszechnianie sportu i kultury fizycznej na terenie miasta i gminy Resko" na podstawie którego klub otrzymuje środki potrzebne do funkcjonowania. Wiec gdzie tu sens? Przecież zadaniem głównym jest aktywizacja dzieci młodzieży i dorosłych naszego miasta do uprawiania sportu, a nie pełnienia funkcji sponsorskiej dla mieszkańców innych gmin. Przecież to nie ma byc kuźnia talentów którzy pózniej odchodzą do większych klubów , tylko miejsce spędzania czasu dla miejscowej młodzieży i stwarzanie im warunków do prawidłowego rozwoju.
Zgłoś administratorowi
Marek62
+31 # Marek62 2017-06-24 12:16
Podobno pierwszy zespół (seniorów) będzie trenował Pan Darek, członek zarządu oczywiście najpierw sprzeda bilety, usmaży kiełbaskę, podstawi karetkę a odprawę zrobi na pobliskim CPN. Co tu się dzieje?! Mimo wszystko może się uda.
Zgłoś administratorowi
ja
+23 # ja 2017-06-24 23:23
Trener w zarządzie! Sam będzie się rozliczał za swoje wyniki!
Zgłoś administratorowi
Owen
-8 # Owen 2017-06-26 09:46
Hesky spokojnie, bracia "D" zostają, Mewa utrzymana...
Zgłoś administratorowi
Ugi
-6 # Ugi 2017-06-27 13:46
:D :D :D nie mogę, przecież to Andrusieczki powyganiali kilka lat wstecz chłopaków z Reska, honoru nie mają z grosz, rozbili klub "MEWA RESKO" na mewa szczecin, mewa szczecin II itd. bardzo dobrze, Otek nie kasuj tylko na kiełbaski i będzie git, zaproście w końcu kibiców do "czynnego udziału" czy to po meczu czy przy zwykłej okazji, nie segregujcie. Powodzenia 8) 8) 8)
Zgłoś administratorowi
Yogi
+2 # Yogi 2017-08-07 09:02
Owen masz błędne informacje bracia "D" odeszli a Mewa nie wygrała żadnego sparingu przegrywając i remisując ze średnimi ekipami z A klasy.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.