Ponad 6,5 milionowa inwestycja drogowa w Resku nabiera wyraźnych kształtów. Obecnie najwięcej prac jest prowadzonych w obrębie nowo budowanego ronda. Ulica Bohaterów Warszawy wygląda na gotową.

W ramach zadania rozbudowana zostanie cała ul. Stodólna na odcinku o łącznej długości 806 m oraz przebudowane zostaną ul. Bohaterów Warszawy oraz Kołobrzeska na odcinku o łącznej długości 524 m. Skrzyżowanie ul. Stodólnej z ulica Bohaterów Warszawy wykonane zostanie w formie ronda. Wzdłuż przebudowywanych i rozbudowywanych ulic powstają nowe chodniki wraz ze ścieżką rowerową przy ul. Stodólnej oraz Kołobrzeskiej. 

Nawierzchnia ulicy Stodólnej i Kołobrzeskiej wykonana zostanie z masy bitumicznej, natomiast nawierzchnia ulicy Bohaterów Warszawy została wykonana z bruku kamiennego.

Przy nawierzchni drogi z bruku kamiennego chodnik został wykonany z płyt kamiennych z uzupełnieniem brukiem kamiennym. Wzdłuż drogi Stodólnej i Kołobrzeskiej powstanie chodnik i ścieżka rowerowa z kostki brukowej betonowej.

Według założeń, inwestycja ma na celu poprawić płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego w obrębie starego miasta. W sumie przebudowa pochłonie kwotę 6 554 885,64 zł brutto.

Zmiany organizacji ruchu po zakończeniu inwestycji:

Resko24.pl

Komentarze  

M
+4 # M 2017-07-22 11:29
Szkoda że tyle kamiennych płyt z poprzednich przebudów chodników zniknęło bezpowrotnie Trzeba było wykonawcy z Reska żeby uszanował naszą historię Brawo dla Pana.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.