Trwa remont tzw. "bujanego mostku" w parku miejskim. Już niedługo będzie można z niego bezpiecznie korzystać.

Jak wcześniej informowaliśmy, kładka przez rzekę Regę w parku miejskim wymagała pilnego remontu. W najgorszym stanie były deski, część z nich była całkowicie spróchniała, innych brakowało.

Sama konstrukcja mostku jest stalowa, wykonana jeszcze za czasów tzw. POM - u (obecny BAMOR). Pomimo upływu wielu lat, nadal dobrze spełnia swoją funkcję. Dlaczego "bujany mostek" ? Wystarczy się po nim przespacerować.

Urząd Gminy w Resku postanowił wyremontować cały mostek. Pomalowano stalowe elementy konstrukcji, teraz trwa montaż nowych desek. "Bujany mostek" to bardzo wygodny skrót, korzysta z niego wielu mieszkańców Reska.

Już za czasów Regenwalde, w tym miejscu też była kładka, wtedy miało to związek z dzisiaj już nie istniejącym kąpieliskiem miejskim.

Jak wcześniej sygnalizowali Czytelnicy Resko24.pl, druga kładka przez Regę (w okolicach oczyszczalni ścieków),  również jest w złym stanie i wymaga remontu. 

Poniżej mostek przed remontem:

Resko24.pl

Komentarze  

Arkadiusz
-14 # Arkadiusz 2017-10-04 18:09
Dwie uwagi:

1) Mimo remontu mostek nadal jest bujany... nadal niebezpieczny dla dzieci, nadal niedostępny dla wózków dla dzieci i inwalidzkich, nadal trudny do pokonania rowerem.
2) Czyszczony i malowany był nad wodą? I to co spadło (wraz z świeżą farbą) popłynęło Regą? A Natura 2000? A ryby?
Zgłoś administratorowi
Ed
+15 # Ed 2017-10-04 18:47
Pewno kolega tam stał i obserwował :lol:
Zgłoś administratorowi
detektyw
-7 # detektyw 2017-10-09 19:14
Czy te pocięte deski na brzegu z odrapaniem rogow to ten remont? Pomalowana konstrukcja (po brudnym zardzewiałym metalu) to remont? Przeciecie zaimpregnowanej deski zanurzeniowo i odsloniecie surowego drewna to remont?

Przyglądał się ktoś jakości prac?
Zgłoś administratorowi
Lucek
0 # Lucek 2017-10-10 15:10
Ty detektyw a czasem chodzisz też do lekarza chyba już czasz !!!
Zgłoś administratorowi
detektyw
-2 # detektyw 2017-10-11 11:52
Jak widać majster tych robot już wie gdzie czas iść...
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+4 # Arkadiusz 2017-10-21 19:03
Cieszy mnie że są inni trzeźwo myślący ludzie. Za 100 tys złotych wylane na muszlę wiejską można postawić jeden porządny mostek i wyremontować drugi.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.