Brak tzw. zebry i oznakowania pionowego. Chodzi o przejście dla pieszych na ul. 1 Maja, tuż przy Szkole Podstawowej z którego często korzystają dzieci.

Wszystkie dzieci które idą do szkoły z miasta, korzystają własnie z tego niebezpiecznego przejścia. Teraz wygląda to tak, jakby w tym miejscu w ogóle nie było przejścia dla pieszych (nie informują o tym żadne znaki).

Aby pokonać ten odcinek drogi zgodnie z przepisami, dzieci musiałyby skorzystać z przejścia przez ul. Wojska Polskiego tuż przy księgarni, następnie  powinny  przejść przez ul.1 Maja idąc w kierunku poczty i ponownie przejść przez ul. Wojska Polskiego, aby w końcu dotrzeć do szkoły. Ta opcja nie jest bezpieczna.

W związku z tym, że chodzi o bepieczeństwo, niemal natychmiast próbowaliśmy ustalić kto jest odpowiedzialny za stan tego przejścia. Zadzwoniliśmy do zarządcy ul. 1 Maja, czyli do Zarzadu Dróg Powiatowych w Łobzie. Jak nas poinformował Marek Matysiak, pracownik ZDP Łobez, wspomniane przejście leży w obrębie skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 152 (za tą drogę odpowiada ZDW Gryfice) i teraz trzeba ustalić, kto jest odpowiedzialny za to przejście - to znowu wymaga czasu. Najprawdopodobniej ZDW Gryfice.

AKTUALIZACJA

Otrzymaliśmy odpowiedź z Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej w dniu 08.11.2017 r., oraz w nawiązaniu do informacji przesłanej drogą mailową odnośnie braku oznakowania na istniejącym przejściu dla pieszych przy ul. 1 Maja w Resku, w obrębie szkoły, Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie informuje, że odpowiedzialnym za budowę, przebudowę, remont, utrzymanie i ochronę skrzyżowań dróg różnej kategorii jest odpowiedzialny zarządca drogi wyższej kategorii. Kwestię ta reguluje ustawa z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, par. 25 ust. 1. W zaistniałym przypadku droga powiatowa nr 4353Z – ul. 1 Maja krzyżuje się z drogą wojewódzką – ul. Wojska Polskiego. Zgodnie z zapisami zawartymi w ustawie o drogach publicznych odpowiedzialnym w tym przypadku jest Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, RDW w Gryficach.

O zaistniałym przypadku i konieczności odświeżenia oznakowania poziomego i uzupełnienia oznakowania pionowego Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie poinformuje drogą mailową RDW Gryfice w dniu 08.11.2017 r. W załączniku graficznym do niniejszej wiadomości umieszczamy rysunek który definiuje co należy rozumieć przez pojęcie „obszar skrzyżowania”. Z poważaniem Marek Matysiak.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gryficach, tutaj również usłyszeliśmy podobną odpowiedź, aczkolwiek zapewniono nas, że w to miejsce zostaną wysłani pracownicy terenowi którzy zweryfikują ten sygnał.

Póki co apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej  ostrożności oraz do rodziców i nauczycieli, aby uczuliły dzieci o niebezpieczeństwie.

Cofając się wstecz, na mapach Google w 2013 roku (wtedy robiono zdjęcia), w tym miejscu również było niebezpiecznie.

Pozostałe zdjęcia:

Resko24.pl

Komentarze  

ED
-1 # ED 2017-11-10 17:34
Na tym przejściu powinno znajdować się światła z czujką do prędkości czyli kierowca jadący z większą prędkością niż dozwolona byłby zatrzymywany przez czerwone światło ruch byłby spowolniony ale byłoby bezpieczniej
Zgłoś administratorowi
Korba
+1 # Korba 2017-11-11 10:38
Nie, wystarczy biało czerwone przejście i barierki by dzieci nie wbiegly poza przejściem.

Nawet jadąc z przepisowa prędkością np 30km/h można potrącić dziecko jakie wbiega lub wchodzi pod samochód zaopatrzone w telefon.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.