Na czerwiec 2017 roku, zaplanowano wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Resku. Nowy radny nie został jednak wybrany. Przyczyna? Brak kandydatur.

Radny Dariusz Możejko zrezygnował z funkcji radnego, w marcu wygasł jego mandat. W związku z tym Wojewoda Zachodniopomorski wyznaczył datę wyborów uzupełniających na 18 czerwca 2017 roku. Niestety wybory uzupełniające nie odbyły się. W ustawowym czasie nie zawiązał się żaden komitet wyborczy który zgłosiłby nową kandydaturę na radnego. Wojewoda Zachodniopomorski wyznaczył drugi termin wyborów uzupełniających, tym razem na 7 stycznia 2018 roku. Sytuacja powtórzyła się, znowu nie zawiązał się żaden komitet wyborczy w ustawowym czasie.

Zgodnie z obowiązującym prawem Jacek Szreder - Komisarz Wyborczy ze Szczecina ostatecznie podjął decyzję, że obecna Rada Miejska w Resku będzie działała w okrojonym, czyli 14 osobowym składzie. Wolny mandat radnego pozostanie nieobsadzony do końca kadencji tej rady.

Kiedy wybory?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wybory samorządowe 2018 powinny się odbyć 11 listopada 2018 r. Nie ma możliwości wyboru innego terminu bez nowelizacji Kodeksu Wyborczego. W którym artykuł 371 jasno określa termin wyborów: „Datę wyborów wyznacza się na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.” Pragniemy jednak zastrzec, że termin może zostać zmieniony na 4 lub 18 listopada - tak przynajmniej spekulują media.

Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Szczecinie (kliknij aby powiększyć)

Resko24.pl, fot. archiwum

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.