Aleksander Puszkin powiedział , że „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się”. Doskonale o tym wiedzą uczniowie z klasy IV i V, którzy 16 listopada 2017 roku udali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Resku.

Dzieci wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Panie Bibliotekarki opowiedziały swym gościom o funkcjonowaniu biblioteki, o tym w jaki sposób z niej korzystać , gdzie znaleźć i jak wypożyczyć swą wymarzoną książkę. Przekazały również dzieciom informacje na temat historii książki, szczególnie interesujące były fotografie książek sprzed kilkudziesięciu , czy kilkuset lat. Następnie uczniowie zajęli się przeglądaniem określonych pozycji książkowych, oglądali , jakie książki znajdują się na poszczególnych półkach w bibliotece.
Wizyta w tak wyjątkowym miejscu bardzo spodobała się małym czytelnikom.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w tym spotkaniu i wielu z nich na pewno zachęci swych rodziców do wspólnego odwiedzenia biblioteki.
Serdecznie dziękujemy Paniom Bibliotekarkom z Miejskiej Biblioteki w Resku za gościnę.

Wioletta Pieńczakowska i Elwira Warnke

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.