Dnia 5 grudnia uczniowie z Zespołu Szkół w Resku razem z opiekunami - p. Izabelą Dudziec i p. Marcinem Harasiukiem po raz kolejny odwiedzili niemieckie miasto Schwedt, gdzie mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji języka niemieckiego, oglądając w teatrze sztukę pt. „Zwerg Nase – Karzeł Długonos”.

Spektakl opowiadał historię chłopaka o imieniu Jakub, złapanego przez złą czarownicę, która zmusza go do pracy w swoim domostwie. Wiedźma postanawia zamienić go w karła. Gdy nastolatkowi w końcu udaje się uciec, już wie, że jego życie nigdy nie będzie wyglądało tak samo. Trafia do książęcego zamku, gdzie uchodzi za wybitnego kucharza. Swoje umiejętności kulinarne nabył, kiedy był w niewoli u wiedźmy. Niestety długo nie cieszył się szczęściem. Pewnego dnia do zamku przybywa ważna osobistość, a Jakub ma dla niego przygotować danie, ale nie zna przepisu….. .

Aranżacja i choreografia sprawiły, że publiczność z zainteresowaniem śledziła losy bohatera baśni Wilhelma Hauffa. Taka lekcja języka niemieckiego zagwarantowała młodzieży przyjemne i niezapomniane przeżycia, więc sądzę, że czeka na następną wizytę i kolejną lekcję w teatrze w Schwedt.

Izabela Dudziec

Resko24.pl/ fot. ZS Resko

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.