Wystawienie na deskach Teatru Polskiego sztuki pt. „Przyjazne dusze” było okazją do wyjazdu młodzieży z Zespołu Szkół do Szczecina. Spektakl zbiegł się z inauguracją jarmarku bożonarodzeniowego.

Stoiska wystawiennicze przyciągały: smakołykami na świąteczny stół, bożonarodzeniowymi ozdobami oraz prezentami dla dzieci i dorosłych. Do tego wszystkim udzielił się nastrój wywołany świąteczną muzyką, cudnymi dekoracjami, wśród których największym zainteresowaniem cieszyła się ogromna bombka wykonana ze światełek. Ku zadowoleniu uczniów była ciężarówka coca – coli, przy której obowiązkowo należało zrobić zdjęcia.

Przed spektaklem zwiedziliśmy wystawy w Muzeum Narodowym. Na uwagę zasługiwała sztuka afrykańska i antyczna. W końcu nadszedł czas na spektakl w Teatrze Polskim. Wielu uczniów było w nim po raz pierwszy, jak się później okazało przed wyjazdem, mieli mieszane uczucia, co do atrakcyjności przedstawienia.

Obawiali się, że sztuka może być nudna. Jednakże po obejrzeniu zabawnej komedii, przyznali, że teatr stanowi doskonałą rozrywkę zrozumiałą dla kilkunastolatków. Tym bardziej, iż słowo przyjazne okazało się kluczowe, bowiem takie były w spektaklu: postacie, fabuła i otoczenie. Akcja przedstawienia rozgrywała się małym wiejskim domku, gdzie wszystko było białe i świeże oraz powodowało, iż sami chcielibyśmy w nim zamieszkać nawet z tytułowymi dwiema przyjaznymi duszami.

Młodzież jak zwykle wyszła z teatru zadowolona i tym samym kolejni uczniowie poszerzyli grono miłośników Melpomeny.

Nauczycielka Zespołu Szkół w Resku
– Joanna Murat

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.