Dzisiaj (10.03) w gminie Resko, odbyła się niecodzienna uroczystość. Pani Malwina Mucha z miejscowości Piaski obchodziła 110 urodziny!

110 lat to czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się niemal nie do osiągnięcia. Dostojna Jubilatka osiągnęła wiek, o którym wszyscy marzymy i którego życzymy sobie nawzajem w szczególnie uroczystych chwilach.

Pani Malwina przeżyła cały wiek polskiej historii, była świadkiem wielu przemian ustrojowych i społecznych. Jej życie to skarbnica wiedzy i doświadczeń z której czerpać mogą młodsze pokolenia. Urodziła się 10.03.1908 r. w miejscowości Cieciejki na Białorusi w zaborze rosyjskim. Tam przeżyła obie wojny.

W 1945 r. z mężem Augustynem przyjechała na Ziemie Zachodnie. Osiedlili się w Lubieniu Dolnym (woj. zachodniopomorskie). Przez większość życia prowadzili gospodarstwo rolne. Mąż zmarł w 1976 roku. Solenizantka doczekała się licznej rodziny. Oprócz 6 dzieci, ma 20 wnuków, 28 prawnuków i 12 praprawnuków!

W tak uroczystym i wyjątkowym dniu 110 urodzin Szanownej Jubilatce wizytę złożyli, przewodnicząca rady miejskiej Renata Kulik i burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, składając najserdeczniejsze życzenia.

Oprócz życzeń, gratulacji, kwiatów i upominków p. Malwina otrzymała wspaniały tort, a na nim imponująca liczba 110.

Pani Malwino, 200 lat!

Zdjęcia: Kamila Jaworska

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x