Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych, na płycie stadionu miejskiego lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pilnej pomocy potrzebowało roczne dziecko z oparzeniami. Wcześniej pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego który przekazał dziecko ratownikom ze śmigłowca.

Najprawdopodobniej ze względu na potrzebę pilnego transportu do szpitala specjalistycznego w Szczecinie, do Reska zadysponowano HEMS (ang. Helicopter Emergency Medical Service).

Na miejsce zdarzenia przyleciał Ratownik 11, który przez cały rok stacjonuje na lotnisku w Goleniowie. Sezonowo w naszym województwie zostanie uruchomiona jeszcze jedna baza w Zegrzu Pomorskim koło Koszalina, tam będzie stacjonował Ratownik 22.

 

 Zdjęcia i informacje otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę.

Resko24.pl

 

Komentarze  

Anna
+9 # Anna 2018-04-07 14:29
Biedny maluszek.
Oby szybko wrócił do zdrowia.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz.
+3 # Arkadiusz. 2018-04-07 17:11
Przy okazji okazuje się jak ważne jest by gmina zaplanowała i utrzymywała murawy do celu okazjonalnych lądowisk. Jest kilka takich miejsc na krańcach Reska przy głównych drogach dojazdowych, są też działki gminne w wioskach - mam nadzieję że ktoś to zauważy...

Wystarczy je wykosić dwa- trzy razy w roku i dbać o t by teren był równy i niezajęty przez parkujace samochody.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.