Pin It

Dzisiaj do naszej redakcji napisał mieszkaniec Reska, który zaobserwował Bielika przesiadującego na jednym ze słupów energetycznych przy ul. Kościuszki. Okazało się, że ten młody drapieżnik, akurat dzisiaj postanowił się usamodzielnić.

Udało nam się potwierdzić tę informację, młody Bielik już jakiś czas był przystosowywany do samodzielnego życia, pochodzi spod Trzebiatowa. Miał zostać przetransportowany do "Dzikiej Ostoi" w Sczecinie, a stamtąd wypuszczony na wolność. Fundacja "Dzika Ostoja" w Szczecinie specjalizuje się rehabilitacją dzikich zwierząt i przywracaniu ich naturze. Ptak jednak zdecydował inaczej o swoim losie i wcześniej postanowił się usamodzielnić. Podczas próby przetransportowania odleciał.

-To młody Bielik, jest zdrowy, właściwie gotowy do samodzielnego życia. Gdyby jednak zdarzyło się, że ktoś zauważy, że coś złego dzieje się Bielikowi, lub ptak przesiaduje w jednym miejscu, bardzo proszę o kontakt tel. 730 812 660, powiedziała Karina Mazur, inspektor w oTOZ Animals, która współpracuje z "Dziką Ostoją" w Szczecinie.

 

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć Bielika w Resku.

Zdjęcia Czytelnika

Zdjęcia Resko24

Zdjęcia oTOZ Animals

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x