Pin It

Obchody 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego w Resku rozpoczęto uroczystą mszą św. w sanktuarium maryjnym, której przewodniczył absolwent naszej szkoły- ks. Zbigniew Welter ( matura 1952). Zabrał głos również proboszcz naszej parafii ks. Marian Kaptur, docenił istnienie placówki i podkreślił znaczenie szkoły w życiu każdego człowieka.

Po mszy uczesnicy, wraz z delegacją sztandaru LO i orkiestrą dętą ulicami Reska, dostarli do budynku Zespołu Szkół. Tam odbyła się dalsza część uroczystości: oficjalna i artystyczna. Odśpiewano hymn narodowy i przywitano wszystkich gości. Słowa uznania skierowano do byłych dyrektorów szkoły, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Następnie nadszedł czas na krótką lekcję historii i podróż w przeszłość. Uczestnicy zjazdu wspominali dawne czasy, historię naszej szkoły, nauczycieli i zobaczyli zdjęcia, które wywołały uśmiech i łzy.

Prezentacja połączona była z występami uczniów Zespołu Szkół w Resku, którzy piosenkami między innymi: Czerwonych Gitar, Maryli Rodowicz, Marka Grechuty, stworzyli klimat dawnych lat. W trakcie części artystycznej, uhonorowano tytułem „Superbelfra” byłych nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Resku, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w kształcenie młodych umysłów, wpisali się na karty historii szkoły.

 

 

Specjalne dyplomy, przygotowane na tę okazję, wręczali pan dyrektor Zespołu Szkół oraz pan burmistrz Reska.
Po wspólnej fotografii, absolwenci spotkali się z byłymi wychowawcami i kolegami ze szkolnej ławki. Wydarzenie umiliła kawiarenka, zaopatrzona w słodkości i regionalne potrawy. W godzinach popołudniowych wszyscy zgromadzili się przy ognisku. Tam, słuchając harcerskich piosenek, dzielili się swoimi wspomnieniami i anegdotami z lat licealnych. Wieczorem odbył się wspaniały bal, który trwał do rana.

Liceum Ogólnokształcące w Resku zmieniło siedzibę, kierowało nim 8 dyrektorów, uczyło aż 165 nauczycieli i maturę zdało 2453 absolwentów. Mamy już 70 lat-to piękny wiek. Nasze liceum czyni wyjątkowym fakt, że jest to jedna z nielicznych szkół średnich w kraju, prowadzonych przez Burmistrza i Radę Miejską, a nie starostwo powiatowe. Jesteśmy pewni, że przed nami długie, długie lata!

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl

Komentarze  

Edmund Jabłonecki
+11 # Edmund Jabłonecki 2018-10-14 17:08
Wspaniała uroczystość V Zjazd absolwentów naszej Alma Mater,byłem na wszystkich poprzednich,co zauważyłem,ze czas się w miejscu zatrzymał.Pozdrawiam dyrekcję,nauczycieli i Was drogie koleżanki i koledzy ze wszystkich roczników.płk mgr rez.Edmund Jabłonecki - promocja 1971 r.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x