Pin It

10 października 2018 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury odbyło się coroczne Święto Seniorów zorganizowane przez Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów w Resku.

Spotkanie rozpoczęła Przewodnicząca Koła Ludmiła Porębska witając gości, a w szczególności panie Czesławę Sobuś i Walentynę Okrzyńską – jubilatki październikowej uroczystości. Część artystyczna była wstępem do uroczystych obchodów Dnia Seniora, a na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Resku oraz członkinie chóru „Kanon” pod dyrygenturą pani Cecylii Degler.

Pani Ludmiła przywitała i przedstawiła zaproszonych gości:
- Przewodniczącą Rady Miejskiej w Resku panią Renatę Kulik
- Burmistrza Reska pana Arkadiusza Czerwińskiego
- Wicestarostę Powiatu Łobeskiego panią Grażynę Karpowicz
- Radnych Powiatu Łobeskiego: panów Andrzeja Gradusa i Józefa Leśniaka
- Przewodniczącą Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów z Łobza

 

 

-panią Teresę Smolich wraz z zarządem
- Księdza Dariusza Pauka
- Dyrektora Zespołu Szkół w Resku – pana Dariusza Siemasza i wicedyrektor panią Agatę Popielarz
- Zastępczynię Przewodniczącej Stowarzyszenia ,,ARKA” panią Ryszardę Podsadną
wraz z przedstawicielami
- Panią Janinę Wnuczyńską z współpracującego z Kołem Emerytów Zakładu Usług Budowlanych i Komunalnych w Resku, a na środek sali zaprosiła dwie szanowne Jubilatki panie Czesławę Sobuś i Walentynę Okrzyńską, które z okazji jubileuszu ukończenia 90 lat życia otrzymały serdeczne życzenia, kwiaty i prezenty.

Życzenia dla Jubilatek oraz dla wszystkich seniorów z okazji Ich święta złożyli, zabierając kolejno głos: pan Arkadiusz Czerwiński, pani Renata Kulik, pani Grażyna Karpowicz, pani Teresa Smolich, pani Ryszarda Podsadna, pan Józef Leśniak i ksiądz Dariusz Pauk. Pan Burmistrz i pani Przewodnicząca Rady Miejskiej na ręce pani Ludmiły Porębskiej przekazali bukiet kwiatów oraz piękny tort z napisem „Dzień Seniora. Jubileusz 90-lecia członków Koła”. Podzielono się tortem, wzniesiono toast i odśpiewano również uroczyste „Sto lat” dla wszystkich seniorów.

Pani Ludmiła serdecznie podziękowała za pomoc i wsparcie Koła Panu Burmistrzowi, Pani Przewodniczącej Rady Miejskiej, Staroście i Wicestaroście Powiatu Łobeskiego, Radnym Powiatu Łobeskiego oraz wszystkim tym, nie wymienionym z z imienia i nazwiska, za współpracę i udzieloną pomoc, mając nadzieję na dalsze współdziałanie w przyszłości. Podziękowania otrzymały również Panie z Koła za przygotowanie uroczystości od strony kulinarnej. Wieczór członkom Koła i wszystkim gościom umilił zespól muzyczny Pana Śliwińskiego, grając skocznie znane przeboje, które porwały wszystkich do tańca.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x