Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Resku młodzież z Zespołu Szkół chętnie wzięła udział w „Dniu głośnego czytania”.

Było to ogromne przeżycie. Dominika Krohn, Dagmara Stępień, Maria Strózikowska, Dominika Latawiec i Ada Ostrowska czytały pensjonariuszom wybrane utwory liryczne , których tematem była Ojczyzna – jej piękno, walka o niezawisłość, trudne chwile zaborów i wojen.

Zgromadzeni usłyszeli również fragment „Latarnika” Henryka Sienkiewicza. W ciszy wysłuchano opowieści o losach Skawińskiego, który po 40 latach ogromnie wzruszył się na dźwięk polskiej mowy. W krótkich przerwach opiekun młodzieży p. Elżbieta Kuc przybliżała pensjonariuszom niełatwe czasy zaborów i losy ówczesnych pisarzy.

Każde obcowanie z literaturą to radość i przyjemność. Miło nam, że mieszkańcy i pracownicy DPS-u w Resku po raz kolejny chcieli się spotkać i wspólnie przeżywać piękne chwile z literaturą. Dziękujemy za zaproszenie.

Elżbieta Kuc

Aktywnosci ZS Resko 05

Aktywnosci ZS Resko 05

Aktywnosci ZS Resko 05

Resko24.pl/ Zespół Szkół w Resku

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.