Zaloguj  \/ 
x
x
Zarejestruj  \/ 
x

Dnia 16.10.2018r. delegacja redakcji gazetki szkolnej „Głos Budy” Zespołu Szkół w Resku wzięła udział w corocznym rozstrzygnięciu wojewódzkiego konkursu dla gazet szkolnych „Szkolny Pulitzer” w Szczecinie organizowanego przez „Kurier Szczeciński”. Tegoroczna Gala Finałowa odbyła się w Centrum Dialogu „Przełomy”.

Po powitaniu wszystkich redakcji przez dziennikarza pana Bogdana Twardochleba udaliśmy się na zwiedzanie stałej wystawy Muzeum Narodowego w Szczecinie , po której oprowadzała pani Agnieszka Kuchcińska. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę o wiadomości dotyczące okresu II wojny światowej i lat powojennych aż do współczesności.

Po interesującej wystawie wzięliśmy udział w otwarciu ekspozycji związanej z działalnością Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich. W czasie zwiedzania odbyło się spotkanie z żołnierzami oraz można było wysłuchać wspomnień uczestnika Powstania Warszawskiego.
Następnie odbyła się konferencja prasowa z panią Agnieszka Kuchcińską, a po niej rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród, które wręczał redaktor naczelny „Kuriera Szczecińskiego” pan Tomasz Kowalczyk.

 

Wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki. Miło nam donieść, że dziennikarze docenili nasza pracę, bo „Głos Budy” otrzymał „Szkolnego Pulitzera” w kategorii gazetek gimnazjalnych! Z wielkim zaskoczeniem przyjęliśmy nagrodę, na którą składały się także drobne upominki, książki związane z rocznicą odzyskania niepodległości, bilety do zoo w Ueckermunde oraz tradycyjna paczka z krokusami. Wróciliśmy do szkoły szczęśliwi i zmotywowani do dalszej pracy.
W redakcji obecnie pracują: Oliwier Junik, Michał Niedźwiedzki, Zofia Walczykiewicz, Maria Strózikowska, Julia Filipek, Lena Szawarska, Bartosz Jędrzejczak, Natalia Janicka, Magdalena Ostrowska, Weronika Pniewska, Maria Nerka oraz Natalia Maćkowiak.

Magdalena Ostrowska kl. VI a
Weronika Pniewska kl. VI b
Maria Nerka kl. VI b
Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.