Pin It

W poniedziałek 17.12.2018r odbyła się "familiada matematyczna". Klasy 4-6 zebrały się na hali sportowej wraz ze swoimi rodzicami. Te zawody podsumowały zajęcia projektu pt. "Matematyka, mama, tata i ja". Finansowanego przez fundację „M-banku”. Zajęcia odbywały się w naszej szkole od 24 września do 7 grudnia 2018 roku.

Pani Wioletta Pieńczakowska przeprowadzała zajęcia matematyczne w klasach IV-VI. Nasza klasa uczyła się o budżecie - rozplanowywaliśmy wycieczkę, graliśmy w grę "Matematyczny biznes". Zajęcia z informatyki prowadził pan Arkadiusz Filasek ,objaśniał jak korzystać z tabletu i jak tworzyć własnego bloga. Klasa IV na swoich zajęciach utworzyła bloga , na którym opisywaliśmy co robimy na zajęciach z projektu "Matematyka, mama, tata i ja".

 

Na zakończenie projektu rywalizowaliśmy o zdobycie "Mat-Everest". Na początku pani Wioletta kazała klasami zebrać się obok pachołków. Później wytłumaczyła nam zasady. Następnie wybraliśmy kapitana. Kapitanami w naszej drużynie była Judyta Góra, jej tata i tata Nicoli Zając. Do "Mat-Everest" było 5 kółek. Kółka te miały obok woreczki. Za dobrą odpowiedź dostawaliśmy 2 punkty i wrzucaliśmy do środka woreczek . Gdy zyskaliśmy 5 worków, wtedy był finał. Wygrała 5 i 4 klasa – wywalczyli pierwsze miejsce. My, czyli szósta klasa zdobyliśmy miejsce drugie.

Bardzo podobają mi się tego typu zawody. Można się dobrze bawić i uczyć jednocześnie. Mimo, iż nie wywalczyliśmy pierwszego miejsca , to wspólna praca z klasą przyniosła nam wiele radości.

Gabriela Wachnik, uczennica klasy VI

Resko24.pl/SP Starogard

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x