Pin It

„DoNuta Taktuje - Integra” to cykl koncertów kameralnych, odbywających się w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, dostosowanych do grupy wczesnoszkolnej. W 50-minutowym spotkaniu z muzyką uczestniczyły dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej w Resku.

Była to bomba energetyczna dla dzieci, ale przede wszystkim okazja do obcowania z brzmieniem instrumentów symfonicznych oraz ze szczecińskimi filharmonikami. Podczas takiego niecodziennego spotkania uczniowie zachęcani byli do aktywnego udziału w audycji oraz do współtworzenia nowych kompozycji dźwiękowych. Dzieci przekonały się, że aktywne słuchanie może być świetną zabawą.

Podczas koncertu na scenie pojawił się zespół muzyczny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo z Polic. Było to cenne doświadczenie służące przełamywaniu barier oraz propagowaniu muzyki i zachęcaniu do podjęcia nauki gry na instrumentach.

 

Gra i śpiew dzieci niepełnosprawnych wprowadziły w zachwyt każdego słuchacza na widowni. Tym bardziej, że niektórzy uczniowie mieli okazję wraz z zespołem i filharmonikami wystąpić na scenie. Pierwszaki były zachwycone nie tylko koncertem, ale również miejscem, jakim jest filharmonia szczecińska. Dzięki sprzyjającej pogodzie, miały okazję obejrzeć gmach filharmonii nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Po pełnym wrażeń koncercie, w drodze powrotnej, z ogromną przyjemnością zatrzymaliśmy się w McDonaldzie, gdyż po uczcie duchowej, wszyscy bardzo zgłodnieli.

Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl/ZS Resko

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x