Pin It

3 marca 2018 roku minęła 74 rocznica zakończenia działań wojennych na ziemi reskiej. W poniedziałek 4 marca, władze i mieszkańcy gminy Resko uczcili to ważne dla historii Reska wydarzenie na reskim cmentarzu, przed kwaterą wojenną żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

W przemarszu na cmentarz i uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Resku, Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Resku, Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Resku, Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Resku, Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie, Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie głos zabrał Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński, mówiąc jak ważna jest pamięć o tym, co się działo na ziemi reskiej przed ostatecznym zakończeniem II wojny światowej. Do zebranych przemówił ksiądz Marian Kaptur, wspólnie ze wszystkimi odmawiając modlitwę za żołnierzy, którzy na zawsze znaleźli swoje miejsce na reskim cmentarzu. Przed pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów i postawione znicze przez przybyłe na uroczystość delegacje, a młodzież szkolna wystąpiła z krótkim programem artystycznym.

Zamykający uroczystość przewodniczący Rady Miejskiej Jan Czaban podziękował wszystkim za przybycie i udział w tej uroczystości. Podziękowania należą się również Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa, za wspaniałą asystę wojskową.

Fotorelacja Resko24.pl:

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x