Pin It

W czwartek 6 czerwca 2019r w Zespole Szkół w Resku odbył się egzamin na Kartę rowerową. Egzaminujący nauczyciele oceniali wiedzę i umiejętności uczniów klas IV, którzy zebrani na boisku szkolnym prezentowali swoje umiejętności praktyczne.

Młodzi cykliści musieli sygnalizować wykonywane manewry i pamiętać o obowiązujących na drodze zasadach. Poza tym, rowerzyści musieli wykazać się znajomością znaków drogowych, wraz z obowiązującymi na drodze przepisami.

Aby przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, trzeba mieć ukończone 10 lat. Uczniowie pod okiem nauczyciela techniki zdobywają wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad i znajomości znaków drogowych, następnie młodzi cykliści zdają egzamin teoretyczny i praktyczny. Po zdanym egzaminie otrzymują zaświadczenie, na podstawie którego dyrektor szkoły wydaje kartę rowerową.

Łącznie do egzaminu przystąpiło 17 uczniów. Ich wiedza oraz umiejętności praktyczne pokazały, że są przygotowani do tego, aby być pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i samodzielnie kierować rowerem po drogach publicznych. Wszyscy zdali egzamin pozytywnie. Na zakończenie odbyła się pogadanka z rowerzystami na temat występujących na drodze zagrożeń.

Drugi termin egzaminu odbędzie się po wakacjach. Zapraszamy chętnych!

Opiekunowie: Gabriela Łachmanowicz, Marek Ilgiewicz

 

Resko24.pl/Zespół Szkół w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x