Pin It

Na Rynek Miejski w Resku zjechało kilkadziesiąt zabytkowych samochodów z załogami z całego kraju. Zlot rozpoczął się już w piątek, ale dopiero dziś mieszkańcy Reska mogli oglądać stare samochody na płycie rynku miejskiego. Wcześniej pokazy elegancji samochodów i ich załogantów odbywały się w Łobzie i w Świdwinie.

Dzisiaj na rynku można było oglądać stare mercedesy, citroeny, volkswageny, lincolny, jaguary, wartburgi i wiele innych marek leciwych już samochodów. Nie mogło zabraknąć poczciwych "maluchów", trabantów i fiatów 125 p. Oprócz zabytkowych pojazdów, pojawiły się również pojazdy nietypowe. Jednym z takich samochodów był kolejowy pojazd techniczny wykorzystywany np. do naprawy trakcji. Tego typu maszyna oprócz tego, że normalnie porusza się po drogach, może również jeździć po szynach kolejowych.

Dzisiejszy pokaz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Reska. Taki zlot odbył się w naszym mieście po raz pierwszy, być może w następnych latach jeszcze będzie mieli okazje podziwiać tak pięknie zachowane zabytkowe pojazdy.

Uczestnicy zlotu pokonają w sumie około 70 kilometrów po drogach powiatu łobeskiego i świdwińskiego, prezentując się mieszkańcom kilku gmin. Zlot rozpoczął się w Łobzie, dzisiaj uczestnicy zlotu odwiedzili Świdwin i Resko. Jutro pojawią się w Węgorzynie w ramach "Lata z Węgorzem". Organizatorem "IV Łobeskiego Spotkania Miłośników Pojazdów Zabytkowych" jest Automobilklub Stargardzki przy współudziale powiatu łobeskiego, gminy Łobez, miasta Świdwin i gminy Resko.

Nasz portal patronował medialnie temu wydarzeniu. Poniżej relacja z dzisiejszego zlotu w Resku.

 

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x