Pin It

Polak, chociaż stąd między narodami słynny,
że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny(…)
Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”

Miłośnicy twórczości Adama Mickiewicza ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie 18 stycznia br. odwiedzili Teatr Współczesny w Szczecinie. Trzydziestopięcioosobowa grupa uczniów z klas VII- VIII miała okazję zobaczyć „Pana Tadeusza” w nieco nowoczesnej odsłonie.

Spektakl rozpoczął się od udziału publiczności we wspólnej recytacji pierwszych wersów eposu – inwokacji. Chwilę później, tytułowy bohater w XIX-wiecznym stroju wjechał na scenę na … deskorolce. Na widzów czekały też inne niespodzianki, rapujący Podkomorzy, czy Zosia w indiańskim pióropuszu. Humorystyczne przedstawienie licznych wątków utworu nie pozwalało widzom się nudzić.

Uczniowie ze Starogardu ochoczo skorzystali także z zaproszenia aktorów, by wejść na scenę i zrobić zdjęcie z niedźwiedziem. Adaptacja „Pana Tadeusza” w Teatrze Współczesnym to świetna okazja, by spojrzeć na twórczość Mickiewicza z trochę innej perspektywy.

 

Sobotni wyjazd zakończył się po 23-ciej . Dodatkową atrakcją tej wycieczki było „przekąszenie co nieco” w Restauracji McDonalds. Wyjazd zorganizowała Joanna Murat, a opiekunami były Judyta Jędrzejczak i Bożena Wernik.

J.M.

Resko24.pl

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x