Pin It

W październiku 2020 po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w projekcie edukacyjnym - BohaterON w Twojej Szkole. W akcji brali udział uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I - VIII. Koordynatorem projektu była nauczycielka historii, pani Elwira Warnke. Zgodnie z regulaminem zadaniem każdej zgłoszonej do projektu placówki było przeprowadzenie akcji pisania kartek, laurek bądź listów do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego.

Podczas lekcji historii oraz zajęć edukacyjnych w "młodszych ", klasach uczniowie wypełniali otrzymane od organizatorów karty pracy. Wspólnie z nauczycielami oglądali filmy dokumentalne dotyczące powstania warszawskiego. Następnie uczniowie podczas lekcji wychowawczych przygotowywali kartki z życzeniami . W tym roku zmieniła się trochę formuła tworzenia prac, można było przygotować jedną kartkę od jednej placówki. Wszystko w całość zebrała Gabrysia Wachnik z klasy 8. Kartka została dokładnie spakowana i przesłana na adres organizatora akcji.

Wspólnie z uczniami pokazaliśmy , że pamiętamy o Powstańcach Warszawskich - ich walce , poświeceniu . Mamy nadzieję, że nasza kartka z życzeniami sprawi radość któremuś z Powstańców Warszawskich.

Elwira Warnke

Resko24.pl/SP Starogard

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x