Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Pomimo, że mieszkańcy Starogardu już kilka lat temu interweniowali w sprawie niebezpiecznego zakrętu, dopiero teraz sprawy nabrały zauważalnego tempa. Od wczoraj trwają prace związane z instalacją barier energochłonnych na wspomnianym zakręcie.

W październiku 2018 roku, na prośbę mieszkańców Starogardu, interweniowaliśmy w sprawie modernizacji zakrętu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 152. Nie była to nasza jedyna interwencja dotycząca tej naglącej sprawy. Tym bardziej, że co jakiś czas dochodziło do różnych, niebezpiecznych zdarzeń komunikacyjnych właśnie w tym miejscu. Więcej informacji: http://www.resko24.pl/aktualnosci/2315-niebezpieczny-zakret-w-starogardzie-mieszkancy-nie-chca-czekac-az-dojdzie-do-tragedii.html

Udało nam się nawet zaprosić TVP Szczecin, aby również zajęła się tym tematem. Niestety pomimo zapewnień przed kamerą, niewiele się w tej kwestii zmieniło.

Niestety, wszystkie te starania i interwencje nie uchroniły mieszkanki Starogardu przed straszną tragedią. W marcu 2020 roku, została ona dotkliwie potrącona przez pijanego kierowcę samochodu osobowego. Obrażenia 17 - latki okazały się rozległe, były to m.in. urazy kończyn dolnych i obrażenia twarzoczaszki. Poszkodowaną wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej i przetransportowano do szpitala w Szczecinie. Więcej informacji: http://www.resko24.pl/aktualnosci/3018-starogard-potracil-17-latke-na-zakrecie-kierowca-pijany-zdjecia.html

 

To co wcześniej w oczach Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z różnych przyczyn nie było możliwe do wykonania, już w przyszłym tygodniu zostanie sfinalizowane. Na zakręcie zostaną zainstalowane bariery energochłonne.

Czy tak drastyczny wypadek był potrzebny, aby wysłuchać prośby mieszkańców? Odpowiedź sama ciśnie się na usta.

Prace przebiegają w imponującym tempie, już w przyszłym tygodniu mają się pojawić bariery. Będąc na miejscu, usłyszeliśmy od pracowników, że w tym miejscu pomimo ograniczenia prędkości, nikt nie przejeżdża z prędkością 30 km/h.

Wierzymy, że wspomniana inwestycja pozwoli uniknąć kolejnych tragedii.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x