Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Od kilkunastu dni zachwycamy się pięknymi, zimowymi krajobrazami i chętnie korzystamy z tego dobrodziejstwa. Niestety, nie wszędzie jest tak zimowo pięknie.

Wystarczy wybrać się na dłuższy spacer na obrzeża naszego miasteczka i to co tam zobaczymy niestety nie dostarcza estetycznych wrażeń. Wręcz przeciwnie, widok jest przygnębiający, a właściwie skala procederu porzucania śmieci gdziekolwiek!

Stare meble, odpady budowlane, odzież oraz podręczniki szkolne, aż po różne odpady z gospodarstw domowych. Wszystkie te śmieci mają swoich właścicieli, niektóre są nawet podpisane. Wiemy, że ten temat często pojawia się w naszych publikacjach, ale nie odpuszczamy. Pomimo, wydawałoby się przełomowej ustawy dotyczącej gospodarowania odpadami, naganny proceder dzikich wysypisk śmieci trwa w najlepsze.

Jak informuje Internautka, to tylko kilka zdjęć wykonanych przy drodze polnej prowadzącej do Policka, tuż za ogrodzeniem dawnego gospodarstwa pomocniczego Domu Pomocy Społecznej. Jak słusznie zauważa, ten problem narasta, takich "zimowych widoków" jest coraz więcej, nawet w mieście. Jest kilka miejsc, gdzie systematycznie odbywają się mniejsze lub większe libacje alkoholowe i właśnie tam zalegają duże ilości butelek, potłuczonego szkła i puszek po piwie. W okresie zimy, dochodzi jeszcze problem spalania śmieci w piecach którymi sie ogrzewamy.

Chcemy korzystać z nieskażonej przyrody, mieszkać w czystym i schludnym miasteczku, a jednocześnie, sami nie dbając o nic fundujemy sobie taki krajobraz. Ostatecznie i tak my, mieszkańcy zapłacimy za posprzątanie tych miejsc. 

 

Resko24.pl, fot. Internautka

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x