Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Finał WOŚP w Resku już za nami. Tuż przed godziną 23.00 do głównego Sztabu Warszawie została wysłana informacja, że nasz Sztab zebrał kwotę deklarowaną w wysokości 19 089, 19 zł. To dzięki Wam, Mieszkańcy Reska i gminy, ta kwota jest tak wysoka. Otworzyliście swoje serca i wsparliście Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy licytując gadżety WOŚP oraz przekazane przez Starostwo Powiatowe w Łobzie, Stowarzyszenie „Nasza Pasja”, Sklep Zoologiczno - Wędkarski APSO, Dom Pomocy Społecznej w Resku, Sołectwo Ługowina, Artist Studio Fryzjerskie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim, Piekarnię „Gama”, Ochotniczą Straż Pożarną, Panie: Małgorzatę Jaworską, Paulinę Pietrzak, Katarzynę Jacewicz i Elżbietę Balińską.


Puszki 20-tu wolontariuszy, którzy kwestowali nie tylko w Resku, ale i na wsiach, zapełnione zostały prawie do pełna, hojność Państwa była i jest ogromna. Mimo trudnego czasu dla nas wszystkich, „Finał z głową” w Resku dołożył cegiełkę na zakup sprzętu do diagnostyki głowy, dla oddziałów laryngologii i otolaryngologii. W tym miejscu bardzo dziękujemy wolontariuszom, którzy grali z orkiestrą po raz kolejny, i tym grającym po raz pierwszy.

Dziękujemy bardzo kierowcom, którzy bezinteresownie zawieźli wolontariuszy na wsie, by i tam mogli kwestować, a Pizzerii Malina za przepyszną niespodziankę, która została zjedzona w szybkim tempie i zmobilizowała do dalszego działania. Jesteśmy wdzięczni Paniom z grupy „Resko Maskuje” za przekazane maseczki, a Studio Dao za ich oznaczenie orkiestrowym logo i napisem Sztab Resko.
Cieszymy się również, że Przedszkole Miejskie z Reska zaangażowało się w działania i przesłało nam wcześniejsze nagrania występów wszystkich grup przedszkolnych.

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom ze Szkoły Podstawowej w Starogardzie za puszkę z pieniędzmi, które zasiliły zbiórkę oraz wszystkim, którzy przynieśli nam bezpośrednio do Sztabu, pieniądze zbierane na ten cel przez cały rok. Jesteście wspaniali ! Dziękujemy za prywatne inicjatywy na Facebooku oraz darczyńcom, dzięki którym napełniła się nasza sztabowa eSkarbonka.

Finał WOŚP w Resku zaistniał w internecie „na żywo” dzięki pracy Pana Jacka Gajdzisa, jego syna Krzysztofa i Pana Piotra Bartnickiego z Resko24.pl , który na bieżąco transmitował występy młodych artystów z koła wokalno-instrumentalnego oraz robił zdjęcia zamieszczając je na swoim portalu. Dziękujemy Panom bardzo, bo bez przekazu on-line po prostu by nas nie było. Ograniczenia związane z epidemią nie pozwoliły nam na organizację Finału WOŚP w innej formie.

Nie zapominamy również o Paniach księgowych, które przy męskim wsparciu, wyliczyły nam tę piękną kwotę oraz pracownikach Centrum Kultury, którzy wzięli udział w przygotowaniach do Finału i jego zakończeniu.

Zagraliśmy wspólnie w najpiękniejszej orkiestrze świata! Dziękujemy!

Alicja Tichanów
Szef Sztabu # 160 Centrum Kultury w Resku
Jolanta Furman
Dyrektor Centrum Kultury


Fotorelacja:

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x