Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Właśnie opublikowaliśmy kolejną relację z podróży Maćka. W czasie rozmowy, nasz podróżnik odpoczywał w Austrii, a wcześniej przejechał przez całe Czechy - oczywiście rowerem!

Czechy nieco rozczarowały Maćka, oczywiście pod kątem podróżowania na rowerze. Jak usłyszeliśmy, brakowało mu szutrowych ścieżek rowerowych, za którymi przepada. Praktycznie wszystkie ścieżki rowerowe są wyasfaltowane i nieco monotonne, a ich oznakowanie pozostawia wiele do życzenia. Sama architektura tego kraju oczywiście zachwycała naszego podróżnika, piękne pałace i zamki, ale również piękne okoliczności przyrody. W Brnie nadszedł czas na wymianę łańcucha w miejscowym serwisie rowerowym. 

Jadąc dalej w kierunku Wiednia, warunki do jazdy zdecydowanie się poprawiły. Pojawiły się pierwsze trasy, europejskiej sieci szlaków rowerowych EuroVelo. Przez 15 dni podróżowania rowerem, Maciek pokonał ponad 1200 km.

W naszej rozmowie, zapytaliśmy również o kwestie organizacyjne, regenerację organizmu oraz o wydatki związane z podróżą. 


Przypomnijmy, Maciej Ciebiera wyjechał rowerem z Reska 1 czerwca br., a swoją podróż planuje zakończyć w Stambule (Turcja) z końcem sierpnia.

Zapraszamy do wysłuchania kolejenego materiału!

Rozmowa z Maćkiem Ciebierą, podróżnikiem z Reska:

Fotorelacja z Czech i Austrii:

Resko24.pl, fot. Maciej Ciebiera, rozmawiał Piotr Bartnicki/Resko24

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x