Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Właśnie opublikowaliśmy kolejną relację z podróży Maćka. W czasie rozmowy, nasz podróżnik odpoczywał w Austrii, a wcześniej przejechał przez całe Czechy - oczywiście rowerem!

Czechy nieco rozczarowały Maćka, oczywiście pod kątem podróżowania na rowerze. Jak usłyszeliśmy, brakowało mu szutrowych ścieżek rowerowych, za którymi przepada. Praktycznie wszystkie ścieżki rowerowe są wyasfaltowane i nieco monotonne, a ich oznakowanie pozostawia wiele do życzenia. Sama architektura tego kraju oczywiście zachwycała naszego podróżnika, piękne pałace i zamki, ale również piękne okoliczności przyrody. W Brnie nadszedł czas na wymianę łańcucha w miejscowym serwisie rowerowym. 

Jadąc dalej w kierunku Wiednia, warunki do jazdy zdecydowanie się poprawiły. Pojawiły się pierwsze trasy, europejskiej sieci szlaków rowerowych EuroVelo. Przez 15 dni podróżowania rowerem, Maciek pokonał ponad 1200 km.

W naszej rozmowie, zapytaliśmy również o kwestie organizacyjne, regenerację organizmu oraz o wydatki związane z podróżą. 


Przypomnijmy, Maciej Ciebiera wyjechał rowerem z Reska 1 czerwca br., a swoją podróż planuje zakończyć w Stambule (Turcja) z końcem sierpnia.

Zapraszamy do wysłuchania kolejenego materiału!

Rozmowa z Maćkiem Ciebierą, podróżnikiem z Reska:

Fotorelacja z Czech i Austrii:

Resko24.pl, fot. Maciej Ciebiera, rozmawiał Piotr Bartnicki/Resko24

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x