Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek.
Na to Puchatek: – To mój ulubiony dzień.

defaultW sobotę 15 czerwca 2024 na terenie Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku, po raz kolejny odbył się FESTYN RODZINNY pod hasłem: ,,Trzy godziny dla rodziny – z Kubusiem Puchatkiem przez Europę”.

Głównym zamysłem organizatorów było przybliżenie dziedzictwa kulturowego poszczególnych krajów Europy. Przedszkolaki przez cały rok szkolny uczestniczyły w programie edukacyjnym „Z Kubusiem Puchatkiem przez Europę”

W trakcie realizacji programu, przedszkolaki poznawały tradycję, zwyczaje, kulturę, bogactwo kulinarne oraz inne charakterystyczne dla poszczególnych krajów (Hiszpanii, Francji, Włoch, Finlandii, Czech, Wielkiej Brytanii, Grecji) ciekawostki, tworzące tożsamość danego kraju.

Zwieńczeniem tego programu było integrowanie środowiska lokalnego w działaniach na rzecz dzieci, propagowanie sportu, rekreacji, zdrowego stylu życia wśród rodzin dzieci przedszkolnych, propagowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz wspólne spędzenie czasu wolnego przez rodziny.

Pomimo zmiennej pogody, tego dnia teren przedszkolny zmienił się nie do poznania. Pojawiło się wiele atrakcji z myślą, dla każdego coś miłego.
Impreza rozpoczęła się powitaniem gości przez organizatorów. Następnie na scenie przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalno – taneczne, czym wprowadziły w zdumienie i zachwyt widzów. W dalszej części programu, dzieci bawiły się z Drużyna Kubusia Puchatka, zjeżdżały na zjeżdżalni, delektowały się watą cukrową i popcornem. Zajadały się kiełbaską z grilla, oraz mogły przejechać się tzw. „Gazikiem”, którym przewoziła Grupa Militarni – Państwo Jaworscy.

Mnóstwo radości dostarczyły dzieciom alpaki i króliki, które mogły dotknąć, pogłaskać , a nawet nakarmić zwierzęta. Nie mogło obyć się bez strażaków i policjantów, którzy zainteresowali przedszkolaków sprzętem motoryzacyjnym służącym na co dzień w wykonywaniu ich ciężkiej pracy. Całą imprezę od strony bezpieczeństwa oraz fotorelacji nadzorowała firma Eskumed oraz portal Resko 24 – Pan Piotr Bartnicki.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Rady Miejskiej na czele z Panem Burmistrzem – Arkadiuszem Czerwińskim.
Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych w świecie dziecka. Chwile te, ugruntują dorosłych w przekonaniu, ze warto poświęcić czas, dla dobra swoich pociech, ku ich radości i uśmiechu.

Słowa podziękowania i wdzięczności kierujemy pod adresem Powiatu, na ręce Pana Starosty - Edwarda Arys, Burmistrza Reska, Pana – Arkadiusza Czerwińskiego, p.o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Resko, Pana - Sławomira Bielskiego, Prezesa Spółki z o.o. WiK, Pana – Pawła Manowiec, Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom poszczególnych grup przy Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Przedszkolnego.

Iwona Danielczyk, Mirosława Tytoń, Karolina Strajch

Przedszkole Miejskie w Resku

Więcej zdjęć: facebook.com

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x