Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Gra miejska Resko 2024 0815 czerwca odbyła się długo wyczekiwana Gra Miejska ,,Dawno, dawno temu… w lasach deszczowych". Pracowaliśmy nad nią od połowy maja, zaczynając od całego planu koncepcyjnego, tworząc wspólnie mapę i szukając ciekawych punktów.

Po wielu przebytych trasach oraz mając już przygotowaną mapę, pisaliśmy wspólnie zagadki dotyczące danych punktów, których było aż dziewięć, z racji długiej i ciekawej historii naszego urokliwego miasteczka. Wreszcie po wymyśleniu zagadek mogliśmy skupić się na wyborze nagród, dekoracjach i oczywiście zadaniach dodatkowych. Z dawką słodzonych napoi i małymi przekąskami poszło nam to bardzo szybko i ani się obejrzeliśmy musieliśmy wszystko dopinać na ostatni guzik.

Wreszcie po długich przygotowaniach, 15 czerwca mogliśmy rozpocząć naszą grę, po godzinie 12:00 - Kamil Zawadzki - koordynator naszej grupy wyjaśnił uczestnikom wszystkie zasady oraz przypomniał o zachowaniu bezpieczeństwa, ponieważ gra odbywała się w normalnym ruchu ulicznym, następnie głos zabrali: Burmistrz Reska Pan Arkadiusz Czerwiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jan Czaban, którzy wyrazili zadowolenie z realizacji naszego projektu oraz życzyli „powodzenia” wszystkim uczestnikom gry.

O godzinie 12:30 Kamil krzyknął w stronę pięciu drużyn ,,START". Nie minęło dużo czasu, a pierwsze drużyny rozwiązywały kolejne zagadki. Najszybszą drużyną okazała się drużyna ,,Jaworskich", która błyskawicznie rozwiązywała kolejne zagadki.

Pomimo lekkiego deszczu wszystkie drużyny dzielnie walczyły. Spośród grup: Family Jaworscy, Karina, Mózgi, Pieczarka oraz Sydonia von Borck, to Familia Jaworskich zwyciężyła i odniosła największy sukces.

Drużyny miały liczony czas od momentu startu aż do ostatniego punktu kontrolnego czyli mety. Drużyny mogły zdobywać żetony za wykonanie 10 dodatkowych zadań, a za każde prawidłowo wykonane zadanie był bonus w postaci odjętych 5 minut od czasu drużyny. Była również możliwość uzyskania podpowiedzi do rozwiązania zagadki co skutkowało doliczeniem 10 minut do czasu uzyskanego przez drużynę.

Przy prawidłowym wykonaniu wszystkich pobocznych zadań oraz braku podpowiedzi grupa Jaworskich osiągnęła rekordowy czas - 7 minut (z pierwotnych 57 minut) - zajmując tym samym pierwsze, zasłużone miejsce.

Kolejne drużyny również świetnie sobie poradziły zajmując kolejno:
II miejsce – „Sydonia von Borck” z czasem 24 minut (czas główny 1h 4min)
III miejsce – „Pieczarka” z czasem 27 minut (czas główny 1h 7min)
IV miejsce – „Karina” z czasem 35 minut (czas główny 1h)
V miejsce – „Mózgi” z czasem 1h 6 minut (czas główny 1h 21min)
Po skończeniu zadań, prócz otrzymania drożdżówek i wody, nasi uczestnicy dostali wspaniałe nagrody, ale oczywiście, wszystko co dobre kiedyś się kończy, dlatego niedługo po godzinie 14 wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do domów. Długie przygotowania były zdecydowanie warte Gry Miejskiej ,,Dawno, dawno temu… w lasach deszczowych".

Organizatorem Gry jest młodzież biorąca udział w Projekcie „Przychodzi człowiek do człowieka!” wraz z Centrum Kultury w Resku. Projekt „Przychodzi człowiek do człowieka!” jest realizowany w ramach Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Fundację Civis Polonus. W Projekcie bierze udział 12 młodych osób z naszej gminy, a sam projekt trwa od 1 maja do 31 października, więc to jeszcze nie koniec naszych działań.

Młodzież z Projektu "Przychodzi człowiek do człowieka!"

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x